Renault MORPHOZ Concept

Projekt MORPHOZ przedstawia wizję Groupe Renault w kwestii mobilności elektrycznej, osobistej i współdzielonej.

MORPHOZ dopasowuje się do każdego zastosowania i wprowadza nowy rodzaj futurystycznych, inteligentnych i autonomicznych modeli elektrycznych.

Zapowiedź przyszłej gamy samochodów elektrycznych

Renault pójdzie jeszcze dalej i to właśnie pokazuje Renault MORPHOZ, pojazd studyjny, który eksploruje nową koncepcję samochodu. MORPHOZ to także zapowiedź przyszłej gamy samochodów elektrycznych Renault. Samochodów, które będą wyposażone w akumulatory o różnej pojemności.

Samochodów, które będą wykorzystywać najnowsze zdobycze technologii dla optymalnej wydajności energetycznej akumulatorów i silników. Samochodów z ulepszoną konstrukcją i układami ładowania akumulatora. Samochodów z dostępem do usług mobilnych, które ułatwiają jazdę i ładowanie akumulatora.

Modułowy studyjny crossover

Renault MORPHOZ to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do Internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu 3.

Modularność MORPHOZ polega na transformacji między dwoma wersjami: krótką wersją City i przedłużoną wersją Travel. Samochód dostosowuje się do oczekiwań użytkowników, którzy potrzebują środka transportu do krótkich, codziennych przejazdów i na dłuższe wyjazdy, na przykład na wakacje.

Wersja City ma akumulator, którego pojemność idealnie wystarcza na codzienne potrzeby, a wersja Travel jest wyposażona w dodatkowy akumulator, który pozwala na pokonywanie długich tras, np. po autostradach.

Mobilność elektryczna i trwałość bez żadnych ograniczeń

Renault MORPHOZ jest inteligentnym, modułowym concept-carem, który dopasuje się do wszystkich zastosowań, przesuwając granice elektryczności.

Modułowy samochód, który dopasuje się do Twoich potrzeb

Poza modułowym wnętrzem, MORPHOZ zmienia się fizycznie, aby dać Tobie to, czego potrzebujesz w danym momencie. Jazda po mieście? Wybierz tryb ”City”. Dłuższe trasy? Włącz tryb ”Travel”.

Elektryczny charakter podkreślający swoją osobowość

Ładowanie indukcyjne, zewnętrzne lusterka wsteczne zastąpione kamerami cyfrowymi HD oraz światła C-Shape charakterystyczne dla Renault są symbolami mocy elektryczności oraz trwałości MORPHOZ.

Pod postacią crossovera, MORPHOZ łączy style poprzez dynamiczne i jednocześnie zmysłowe linie. Dzięki chowanej desce rozdzielczej, składanemu fotelowi pasażera oraz przesuwnym fotelom tylnym, można dowolnie konfigurować przestrzeń kabiny.

City Mode

MORPHOZ charakteryzuje się wyrazistym spojrzeniem, podkreślonym wyjątkową linią świateł, która nadaje mu indywidualnego stylu. Krótka pokrywa silnika oraz składany zderzak tylny ułatwiają parkowanie oraz poruszanie się w środowisku miejskim.

Oprócz zasięgu wynoszącego 400 km, MORPHOZ charakteryzuje się sprawnością i wszechstronnością, idealnie wpasowaną w wymogi miasta. MORPHOZ City Mode jest symbolem zwinności miejskiego pojazdu elektrycznego.

Travel Mode

Wyposażony w Travel Extender MORPHOZ pozwala zabrać ze sobą dodatkowe akumulatory o pojemności 50 kWh oraz pokonywać długie odległości, wykorzystując imponujący zasięg 700 km . Opływowy przód oraz wyprofilowane linie boczne zwiększają aerodynamikę pojazdu.

MORPHOZ w wersji długiej zapewnia więcej miejsca na nogi dla pasażerów oraz przestrzeni na dodatkowe bagaże. Wewnątrz, wszystko obraca się wokół pasażera i interakcji między pasażerami.

Pojazd posiadający wiele współdzielonych ekosystemów

Prawdziwy „samochód do życia”…

Na pokładzie MORPHOZ, pasażerowie mogą korzystać z przestronnej i przyjaznej kabiny. Wygoda króluje w przestrzeni, która sprzyja dzieleniu się i interakcji między pasażerami. Przyjemną i bezpieczną atmosferę zapewnia sztuczna inteligencja, która jest wirtualnym asystentem, spełniającym Twoje pragnienia.

W momencie aktywacji trybu ”Partage”, przedni fotel pasażera obraca się do tyłu i wszyscy pasażerowie siedzą wygodnie jak w domowym salonie. Inteligentny system automatycznie sugeruje playlistę lub proponuje grę wideo, aby uprzyjemnić interakcje między pasażerami.

… na rzecz trwałej i współdzielonej mobilności.

Concept-car MORPHOZ podkreśla zobowiązanie Groupe Renault przeprowadzając rewolucję w dziedzinie mobilności, odpowiadając wyzwaniom miasta przyszłości i podnosząc do najwyższej rangi wartość współdzielenia się.

Dzięki wykorzystaniu akumulatorów na dwa sposoby ”Travel Extender”, MORPHOZ doskonale wpasowuje się w ten kontekst. Gdy nie są wykorzystywane do jazdy, mogą służyć do zasilania wyposażenia domu, a nawet dzielnicy. Mogą być również udostępniane na stacji, aby służyć innym pojazdom. Doskonale wpisany w ekosystem Smart Cities, MORPHOZ porusza się bezpiecznie i w harmonii z innymi użytkownikami, kierowcami, czy pieszymi.

Chcesz przejść z konceptu do rzeczywistości?

Źródło: Renault Polska