Renault Megane eVISION

Megane eVision symbolizuje nową koncepcję samochodu z tego kluczowego segmentu. Pokazuje, jak będą wyglądały przyszłe „kompakty”, do których przynależy ze względu na swoje wymiary i przestronność wnętrza. Megane eVision to kontynuacja historii flagowego modelu Renault, wprowadzonego 25 lat temu, która wpisuje go w wymagania nowoczesnego świata.

Niezwykły design

Megane eVision łączy atrybuty stylistyczne samochodów miejskich, SUV-ów, a nawet coupé, ale jednocześnie pozostaje dynamicznym hatchbackiem z nowymi proporcjami i odważną linią. Atletyczna, ale stosunkowo niska sylwetka z dużymi, niskoprofilowymi oponami, rzadko spotykanymi w samochodach tej wielkości, jest bardzo aerodynamiczna. Nowatorski styl zostanie wprowadzony w nowej gamie samochodów elektrycznych Renault. Doda jej nie tylko osobowości, ale również zwiększy efektywność energetyczną i komfort użytkowników.

Stylistyka, która zachwyca

Show-car Megane eVision ma całkowicie nowe, nowoczesne proporcje. Duże koła, wysoki dolny pas nadwozia i wrażenie solidności, jakie budzi samochód, wydają się w prostej linii atrybutami SUV-ów. Kompaktowa sylwetka, krótkie zwisy i duży rozstaw osi przybliżają go z kolei do samochodów miejskich. Design nadwozia rodzi też skojarzenia ze stylistyką coupé za sprawą spojlera wbudowanego w dach i aluminiowego dyfuzora pod zderzakiem.

Dach Megane eVision przyciąga wzrok złocistym lakierem Gold, który stopniowo pojawia się już na przednim słupku i tworzy wrażenie lekkości. Dach wydaje się unosić w powietrzu. Doskonale podkreśla aerodynamikę wyprofilowanej kabiny.

Maska show-caru, z wyraźnie widocznymi dwoma wlotami powietrza, ma mocne przetłoczenia i wypukły kształt. Dodaje samochodowi osobowości. Ciągła linia maski, bez żadnych przerw dobrze eksponuje logo Renault umieszczone pośrodku grilla.

Przód Megane eVision jest niezwykle atletyczny, a przetłoczenia powiększają go optycznie. Wloty powietrza umieszczono w dolnej części, a cienkie reflektory są połączone bardzo efektowną trójwymiarową listwą. Podświetlane logo Renault umieszczone pośrodku podkreśla elektryczny
napęd samochodu.

Pas świateł, który biegnie przez całą szerokość samochodu i obejmuje logo Renault, poszerza optycznie tył Megane eVision. Podobnie jak przednie reflektory, tylne światła mają ułożone na krzyż wiązki diod LED, które tworzą efekt mieniących się wzorów i sprawiają, że sygnatura świetlna wydaje znacznie większa i supernowoczesna.

Tył dodaje dynamiki i płynności całej sylwetce samochodu.

Większy zasięg i szybkość ładowania

Zasięg samochodu elektrycznego zależał do tej pory od jego wielkości i tego, jak duże akumulatory mógł pomieścić.

To kolejne ograniczenie, które nie dotyczy Megane eVision. Samochód jest wyposażony w ultracienki akumulator 60 kWh, który pozwolił na zaprojektowanie niższego i bardziej aerodynamicznego nadwozia. Zmniejsza to również znacznie zużycie energii elektrycznej. Ładowarka DC o mocy do 130 kW umożliwia w dodatku ultraszybkie ładowanie.

Dlatego właśnie pomimo kompaktowych wymiarów nadwozia zachowanie show-caru na drodze lub podczas jazdy po autostradzie jest typowe dla znacznie większych samochodów. Megane eVision nie mieści się w konwencjonalnych kategoriach.

Źródło: Renault Polska