Otylia Swim Tour w Nowym Targu 2019

Prawie setka dzieciaków z Podhala uczestniczyła w warsztatach z Otylią Jędrzejczak, pływaczką i mistrzynią olimpijską. Sponsorem głównym nowotarskiej edycji imprezy po raz kolejny została Grupa Autoremo.

Otylia Swim Tour, bo tak nazywa się cykl szkoleń prowadzonych przez Fundację Otylii Jędrzejczak, gości w Stolicy Podhala już po raz drugi. Impreza zapoczątkowana przez Mariusza Lacha ze szkółki pływackiej Delfin spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodych pływaków i ich rodziców.

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 11. Otylia przedstawiła ekipę profesjonalnych trenerów, którzy poprowadzą zajęcia. Rozpoczęły się one od wykładu, później dzieci uczestniczyły w treningu ogólnorozwojowym. Najważniejszą częścią warsztatów były oczywiście zajęcia pływackie prowadzone na pływalni miejskiej MCSiR Nowy Targ. Na rodziców czekały wykłady oraz rozmowy z trenerami i psychologami, którzy doradzali, jak mądrze wspierać młodych sportowców w czerpaniu radości z pływania.


Projekt Otylia Swim Tour, realizowany przez Fundację Otylii Jędrzejczak, współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Współorganizatorami zajęć w Nowym Targu są Urząd Miasta Nowy Targ i Delfin – Szkółka Pływacka, a ich gospodarzami MCSiR Nowy Targ oraz Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Targu. Sponsorem głównym imprezy w Nowym Targu jest GRUPA Autoremo, a wspierają ją także Medical Clinic Podhale i EcoFlores oraz jako partner Fundacja Santander Bank Polska.