Nowy MEGANE R.S. Każdy dzień to wyścig

Poznaj Nowe Renault MEGANE R.S.. Obudź w sobie instynkt kierowcy wyścigowego, ciesząc się jego czystym sportowym charakterem.

Czysty sportowy charakter

Design zewnętrzny

Poszerzone nadkola z wylotem powietrza z przodu, specjalne zderzaki z przednią listwą aerodynamiczną F1, układem wydechowym umieszczonym centralnie i tylnym dyfuzorem, kolory lakieru Orange Tonic lub Żółty Sirius… Obręcze kół Estoril 18” lub Interlagos 19″, listwy boczne z efektem płaskiego dna i wielofunkcyjne światła R.S. Vision, Nowe MEGANE R.S. obudzi w Tobie instynkt kierowcy wyścigowego.

Stylistyka w służbie osiągom

Dzięki wielu elementom nawiązującym do wyścigów samochodowych, Nowe MEGANE R.S. obudzi w Tobie instynkt kierowcy wyścigowego.

  • Ekskluzywne kolory Orange Tonic lub Żółty Sirius
  • Nadkola poszerzone o 60 mm
  • Wyloty powietrza w przednich nadkolach
  • Specjalne zderzaki z przednią listwą aerodynamiczną F1
  • Dyfuzor z tyłu
  • Układ wydechowy po środku
  • Obręcze kół 18” lub 19”
  • Listwy boczne z efektem płaskiego dna
  • Wielofunkcyjne światła R.S. Vision

Poszerzony przód

Z przodu, nowy, poszerzony zderzak posiada wbudowaną listwę aerodynamiczną F1, której zadaniem jest ukierunkowanie strumienia powietrza oraz chłodzenie silnika. Specjalny grill o trójwymiarowym wzorze i strukturze plastra miodu oraz specjalne oświetlenie R.S. Vision przyciągają wszystkie spojrzenia.

Wyjątkowa linia

Po bokach, muskularne i zmysłowe przetłoczenia nawiązujące do MEGANE hatchback zapewniają płynne połączenie przedniej części samochodu z tylną. Wyloty powietrza oraz poszerzone listwy boczne z czarnym paskiem podkreślają jego przynależności do Renault Sport.

Aerodynamiczny tył

Specjalny, poszerzony zderzak tylny, posiada wiele elementów inspirowanych F1. Dwie końcówki układu wydechowego umieszczone centralnie, funkcjonalny dyfuzor podkreślający aerodynamikę, boczne wyloty powietrza, które ukierunkowują strumień powietrza, na nowo zaprojektowany spojler, aby poprawić zachowanie na drodze… Świetne osiągi nie są przypadkowe.

Design wnętrza

Wyjątkowa atmosfera wnętrza

Usiądź za kierownicą i zachwyć się ekskluzywną atmosferą w kolorach czerwieni i czerni. Sportowa deska rozdzielcza, wyprofilowane fotele z wbudowanymi zagłówkami, specjalna kierownica R.S. z łopatkami zmiany biegów, aluminiowe pedały i oparcie na stopę… Zanurz się w nowym sportowym wymiarze.

Specjalne materiały

Fotele z ekskluzywnego materiału R.S. lub ze skóry Alcantara, kierownica pokryta skórą licową i Alcantara, czarna podsufitka, czerwone przeszycia… Materiały i wykończenie Nowego MEGANE R.S. przeniosą Cię do świata wyjątkowych osiągów.

Wyposażenie i technologie

Przyczepność

Aby zagwarantować wyjątkową przyczepność, inżynierowie z Renault Sport udoskonalili najistotniejsze elementy, zapewniające sukces Nowego MEGANE R.S.

Zawieszenie przednie z niezależnym sworzniem zostało zaprojektowane całkowicie od początku. Aluminiowe, lekkie i wytrzymałe, zyskało na sztywności.

Nowy mechanizm różnicowy typu Torsen o ograniczonym poślizgu, dostępny w zawieszeniu Cup, posiada asymetryczny układ przekazywania mocy podczas przyspieszania i zwalniania, aby poprawić przyczepność i precyzję prowadzenia.

Układ hamulcowy również został dostosowany do nowego silnika poprzez zastosowanie nowych tarcz Brembo o średnicy 355 mm oraz dwumateriałowych tarcz aluminiowo-żeliwnych, oferowanych w opcji w zawieszeniu Cup.

Technologia 4CONTROL

Jako pierwsze na świecie w swoim segmencie, Nowe MEGANE R.S. oferuje system 4CONTROL z 4 kołami skrętnymi, opracowany przez Renault Sport.

Rezultat: jeszcze większa zwrotność podczas pokonywania ostrych zakrętów i wyjątkowa stabilność na łukach przy dużej prędkości.

2 rodzaje zawieszenia do wyboru: Sport lub Cup

Dostosowane do codziennego użytkowania zawieszenie Sport zapewnia dynamiczną jazdę i wysoki komfort. Bardziej sztywne zawieszanie Cup skupia się na zapewnianiu najwyższych osiągów.

Sprężyny, amortyzatory, ograniczniki i stabilizatory… Nasi specjaliści Renault Sport zaprojektowali specjalne części i przeprowadzili przegląd wszystkich ustawień dla każdej wersji zawieszenia.

4 hydrauliczne odbojniki

Zarówno w wersji Sport, jak i Cup, podwozie posiada 4 hydrauliczne odbojniki działające jak drugi amortyzator.

Z zawieszeniem Cup będą charakteryzować się optymalną przyczepnością bez względu na nawierzchnię. Z zawieszeniem Sport, zapewnią nieosiągalny wcześniej w tym segmencie poziom komfortu, bez wpływu na sportowy charakter pojazdu.

R.S. Vision

Skorzystaj z wysokiej jakości oświetlenia dzięki naszemu unikalnemu systemowi wielofunkcyjnych świateł w technologii LED.

Zastosowane w Nowym MEGANE R.S. dodatkowe światła w formie flagi z szachownicą, nawiązującej do wyścigów samochodowych, zapewniają 4 funkcje: światła przeciwmgłowe, doświetlenie zakrętów, światła pozycyjne oraz światła drogowe dalekiego zasięgu.

R.S. Monitor

Dzięki systemowi R.S. Monitor, Twoje osiągi wyświetlają się w czasie rzeczywistym na ekranie systemu R-LINK 2. Poprawiony design i ergonomia jeszcze bardziej ułatwiają obsługę ekranu.

Aby wzmocnić niesamowite doświadczenie, R.S. Monitor Expert umożliwia zapisywanie tras, aby móc je przeanalizować lub udostępniać w sieciach społecznościowych.

MULTI-SENSE i R.S. Drive

Dostosuj styl prowadzenia do swoich potrzeb! Dzięki technologii MULTI-SENSE i przyciskowi R.S. Drive przejdziesz do trybu Sport lub do trybu Race w mgnieniu oka.

Multimedia

System multimedialny R-LINK 2

Dzięki niemu podróżowanie staje się czystą przyjemnością! System multimedialny R-LINK 2 pozwalający na obsługę wszystkich funkcji pojazdu.

R-LINK Store

Wzbogać swój system R-LINK 2. Odwiedź stronę R-LINK Store i ciesz się ogromnym wyborem aplikacji przygotowanych dla kierowców.

Bose® Sound System

Wyposażone w 4 głośniki Bose® oraz subwoofer, oferujące dźwięk wysokiej jakości, Nowe MEGANE R.S. zaprasza do rozkoszowania się wyjątkową ucztą muzyczną.

Bezpieczeństwo

Aktywny regulator prędkości

Zachowaj bezpieczną odległość. Między 50 km/h a 150 km/h, aktywny regulator prędkości będzie kontrolował Twoją prędkość zwalniając lub przyspieszając.

Aktywny system nagłego hamowania

Jeżeli istnieje ryzyko kolizji z poprzedzającym pojazdem, system ostrzega Cię za pomocą sygnałów wizualnych i dźwiękowych. Jeżeli nie reagujesz lub reagujesz zbyt wolno, Nowe MEGANE R.S. wspomaga Cię w hamowaniu tak, aby uniknąć kolizji lub zmniejszyć jej skutki.

System kontroli pasa ruchu

Długa i monotonna trasa ? Nowe MEGANE R.S. pomoże Ci zachować ostrożność. Powyżej 70 km/h, włączy się ostrzeżenie wizualne i dźwiękowe jeżeli przekroczysz, w sposób niezamierzony, linię ciągłą lub przerywaną.

Rozpoznawanie znaków drogowych

Nowe MEGANE R.S., zdolne do wykrywania i rozpoznawania znaków drogowych, ostrzeże Cię, gdy przekroczysz dozwoloną prędkość. Poda nawet informację na wyświetlaczu Head-Up w przypadku deszczu lub prac drogowych.

Osiągi

Sinik o wysokich osiągach

Poznaj całkiem nowy silnik Nowego MEGANE R.S. – TCe 280 z bezpośrednim wtryskiem – owoc współpracy Alliance Renault-Nissan oraz Renault Sport Racing. Dzięki naszemu doświadczeniu w Formule 1™, konstrukcja głowicy została zmieniona tak, aby wytrzymała energię wytwarzaną przez silnik dużej mocy. Przygotuj się na nowe doznania!

Paliwo Silnik benzynowy
Skrzynia biegów Manualna lub automatyczna EDC
Moc (KM) 280
Maksymalny moment obrotowy Nm CEE 390
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym NEDC (l/100km) 6,9 – 7,2
CO₂ w cyklu mieszanym NEDC (g/km) 155 – 163

Manualna skrzynia biegów

Nowe MEGANE R.S. oferuje manualną skrzynię biegów z 6 przełożeniami. Nowe zestopniowanie skrzyni biegów i algorytmy zmiany przełożeń.

Automatyczna skrzynia biegów EDC

Po raz pierwszy, Nowe MEGANE R.S. proponuje automatyczną skrzynię biegów EDC. Doskonale zestopniowane biegi i ich szybka zmiana za pomocą łopatek zapewniają optymalne osiągi dla każdego stylu jazdy.

Wymiary (mm)

Długość całkowita 4372
Rozstaw osi 2669
Przedni zwis 916
Tylny zwis 786
Szerokość nad podłokietnikami na przednich miejscach 1418
Szerokość nad podłokietnikami na tylnych miejscach 1420
Szerokość wewnętrzna między wnękami kół 1111
Rozstaw kół z przodu 1615
Rozstaw kół z tyłu 1596
Szerokość całkowita bez lusterek bocznych 1874
Prześwit 101
Pojemność bagażnika (dm³) 294

Więcej informacji

Renault, Dacia – Kraków

al. 29 Listopada 149 31-406 Kraków
salon: tel. 12 34 53 820
serwis: tel. 12 34 53 821
pon – pt: 7:00 – 19:00
sobota: 7:00 – 14:00

Renault, Dacia – Nowy Targ

Szaflarska 170 34-400 Nowy Targ
salon: tel. 18 264 14 80
serwis: tel. 18 264 14 80
pon – pt: 8:00 – 18:00
sobota: 8:00 – 15:00