Nowa Dacia Sandero, Nowa Dacia Sandero Stepway i Nowy Logan: nowoczesne samochody, które mają wszystko, czego Ci potrzeba

Dacia odnawia jednocześnie trzy modele z gamy kultowych samochodów marki i wprowadza trzecią generację Sandero, Sandero Stepway i Logana w wersji sedan, która redefiniuje pojęcie nowoczesnego samochodu ‒ ma wszystko, co niezbędne, za rozsądną cenę, co odpowiada prawdziwym potrzebom klientów.

NOWA DACIA SANDERO

NOWY MIEJSKI SAMOCHÓD – NOWOCZESNY I SOLIDNY

Całkowicie nowe nadwozie Nowego Sandero umiejętnie łączy nowoczesną stylistykę z wrażeniem solidności. Ogólne proporcje nadwozia nie zmieniły się, bo są kluczowe dla sukcesu modelu – ma stosunkowo niewielkie rozmiary zewnętrzne i więcej miejsca w środku, dzięki czemu jest jeszcze bardziej uniwersalny.

NOWOCZESNA I DYNAMICZNA LINIA

Wyraźnie zaznaczone nadkola nadają Nowemu Sandero mocną osobowość i współtworzą wrażenie solidności. Linia nadwozia jest bardziej płynna dzięki pochyleniu przedniej szyby, obniżonemu o 1 cm dachowi z linią lekko uciekającą do tyłu, i antenie umieszczonej na jego krańcu. Prześwit pozostał taki sam (133 mm z obciążeniem), ale dzięki większemu rozstawowi kół, które idealnie wypełniają całe nadkola, Nowe Sandero wydaje się niższe i bardziej stabilne.

NOWY UKŁAD ŚWIATEŁ

Z przodu i z tyłu pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y, który będzie od teraz sygnował modele Dacii. Nowe oświetlenie dodaje Nowemu Sandero charakteru. Zarówno z przodu, jak i tyłu światła są połączone poziomą linią, której przedłużeniem są diody LED. W efekcie samochód wydaje się znacznie szerszy.

Reflektory LED, z funkcją automatycznego włączania świateł w standardzie we wszystkich poziomach wyposażenia, zapewniają lepszą widoczność w nocy (wiązka dłuższa o 37% i szersza o 9%).

KOŁA, KTÓRE WYPEŁNIAJĄ CAŁE NADKOLA

Koła 15” lub 16”, mocno podkreślone atletycznymi nadkolami, wydają się wypełniać cały otwór. Już w drugim poziomie wyposażenia dostępne są obręcze kół Flexwheel, których dopracowane kołpaki przypominają do złudzenia aluminiowe obręcze. Prawdziwe aluminiowe obręcze kół są także dostępne w rozmiarze 16”. Duży prześwit (133 mm) gwarantuje duże możliwości eksploatacji.

PRAKTYCZNA STYLISTYKA

Klamki drzwi mają bardziej atrakcyjny i ergonomiczny kształt. W większości wersji bagażnik jest wyposażony w elektryczny zamek. Przycisk jest teraz umieszczony w dolnej części klapy dla większej estetyki i praktyczności. Zmieniony kształt drzwi i lusterek bocznych zapewnia lepszą aerodynamikę i zmniejsza poziom hałasu powietrza opływającego nadwozie słyszalny w kabinie. Deska rozdzielcza zyskała tekstylną wstawkę i nowe nawiewy powietrza.

WYMIARY

Długość: 4 088 mm
Szerokość: 1 848 mm (2 007 mm z lusterkami)
Wysokość: 1 499 mm
Prześwit: 133 mm z obciążeniem
Pojemność bagażnika: 328 l

NOWA DACIA SANDERO STEPWAY

CROSSOVER O WYRAZISTYM CHARAKTERZE

Sandero Stepway to uniwersalny crossover z podwyższonym zawieszeniem. Zdecydowana stylistyka nadwozia i kabiny budzi chęć ucieczki od codzienności, na spotkanie z przygodą. Charakter Nowego Sandero Stepway i jego cechy crossovera podkreślają liczne elementy, które wyraźniej niż poprzednio odróżniają go od Nowego Sandero.

ATLETYCZNY DESIGN NADWOZIA

Nowe Sandero Stepway można natychmiast rozpoznać z przodu po innej, bardziej wypukłej masce z mocniejszymi przetłoczeniami, chromowanym logo Stepway pod osłoną chłodnicy i wyrazistych listwach nad światłami przeciwmgłowymi. Przedni i tylny zderzak mają osłonę w kolorze metalu. Takie rozwiązanie pozwala zachować kolor pomimo zarysowań, jakie mogą się przytrafić w codziennej eksploatacji.

ATRYBUTY CROSSOVERA

Nowe Sandero Stepway ma typowe cechy crossovera: większy prześwit 174 mm (+41 mm w porównaniu do Sandero, m.in. dzięki większym kołom), relingi dachowe z logo modelu, szerokie nakładki na nadkola i wzmocnienia w dolnej części drzwi wyróżniające się inną fakturą.

KOŁA FLEXWHEEL

W standardzie samochód jest wyposażony w 16-calowe koła Flexwheel, których dopracowane kołpaki przypominają do złudzenia aluminiowe obręcze. Prawdziwe aluminiowe obręcze kół są zresztą również dostępne w opcji. Klient może także wybrać w opcji specjalne 16-calowe diamentowane
obręcze kół, opracowane specjalnie dla wersji Stepway, które wyraźnie sygnalizują, że mamy do czynienia z crossoverem.

MODUŁOWE RELINGI DACHOWE

Relingi dachowe Sandero Stepway są nie tylko estetyczne, ale i modułowe, choć nie widać tego na pierwszy rzut oka. W ciągu kilku sekund za pomocą klucza umieszczonego w schowku w desce rozdzielczej można je w prosty sposób przestawić i uzyskać solidny bagażnik dachowy o nośności 80
kg – takiej samej jak tradycyjnych relingów. Pomysłowy system to patent Dacii. Doskonale wpisuje się w wartości marki – jest pomysłowy, praktyczny, prosty i niezawodny.

INNA STYLISTYKA WNĘTRZA

W kabinie zobaczymy tapicerkę z logo Stepway oraz tekstylne wstawki z pomarańczowym wykończeniem na panelach drzwi i na desce rozdzielczej.

WYMIARY

Długość: 4 099 mm
Szerokość: 1 848 mm (2 007 mm z lusterkami)
Wysokość: 1 535 mm (1587 mm z relingami dachowymi)
Prześwit: 174 mm z obciążeniem
Pojemność bagażnika: 328 l

NOWY LOGAN

DESIGN NADWOZIA

Stylistyka nadwozia jest całkowicie nowa. Nowy Logan ma bardziej płynną linię dzięki zwiększeniu łącznej długości nadwozia o 3,6 cm, wydłużeniu rozstawu osi i skróceniu tylnego zwisu. Sylwetka samochodu z mocniej pochyloną przednią szybą i obniżonym o 1 cm dachem jest teraz bardziej
smukła. Uciekająca linia dachu z anteną radia umieszczoną na krańcu i nieco mniejsze szyby boczne zapewniają bardziej dynamiczny wygląd nadwozia. Charakterystyczny układ świateł w kształcie litery Y, koła wypełniające całe nadkola i bardziej atrakcyjny design niektórych elementów, jak np. klamek drzwi, są takie same jak w Nowym Sandero.

KABINA DLA RODZINY

Nowy Logan jest samochodem rodzinnym i dba o swoich użytkowników. Promień na wysokości kolan na tylnych miejscach jest większy o 42 mm. Jest to jedna z najwyższych wartości na rynku. W oparciach nowych przednich siedzeń zobaczymy rozkładane stoliki lotnicze z uchwytem na kubek. Można je przesuwać w zakresie 70 mm w celu dostosowania ich do budowy ciała i potrzeb każdego użytkownika.

BAGAŻNIK

Bagażnik Nowego Logana należy do największych na rynku sedanów klasy B. Ma pojemność 528 litrów, o 18 litrów większą od poprzedniej generacji. Dla porównania – jest o 200 litrów większy od Nowego Sandero. Dostęp do bagażnika ułatwia próg obniżony o 19 mm.

Niezależnie od wersji Nowy Logan jest wyposażony w standardzie w centralny zamek, możliwość zdalnego odblokowania i zablokowania zamka klapy bagażnika za pomocą przycisku na kluczu lub karcie hands-free. Klapę bagażnika zamyka się ręcznie.

SPECJALNY SYSTEM PRZEGRÓD DO BAGAŻNIKA

Bagażnik Nowego Logana ma oryginalny system przegród – ruchome przegrody można mocować do siebie, tworząc cztery komory, których wielkość można zmienić w zależności od potrzeb. Akcesorium zapewnia łatwy dostęp do przedmiotów i ich utrzymanie w odpowiednim miejscu podczas codziennych dojazdów (np. komputera w drodze do pracy). System można oczywiście wyjąć, aby mieć do dyspozycji całą pojemność bagażnika Nowego Logana.

WYMIARY

Długość: 4 396 mm
Szerokość: 1 848 mm (2 007 mm z lusterkami)
Wysokość: 1 501 mm
Prześwit: 135 mm
Pojemność bagażnika: 528 L

Źródło: Renault Polska