Megane E-Tech elektryczny zdobywa 5 gwiazdek w testach Euro NCAP

Nowy Megane E-Tech elektryczny otrzymał właśnie 5 gwiazdek Euro NCAP w testach przeprowadzonych zgodnie z obowiązującym w 2022 roku protokołem

Nowy Megane uzyskał 85% w kategorii ochrona dorosłych, a dzięki konstrukcji, która zapewnia niezwykle wysoki poziom bezpieczeństwa oraz siedmiu poduszkom powietrznym ochrona dzieci została oceniona na 88%. Wynik w kategorii ochrona pieszych wynosi 65%, a 79% przyznano za systemy podnoszące bezpieczeństwo.

Aby zapewnić użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa, nowy Megane E-Tech elektryczny, oprócz elementów ocenianych w testach Euro NCAP, jest także wyposażony w nowatorski system Fireman Access, który jest wynikiem ponad 10-letniej współpracy między Grupą Renault i francuskimi strażakami.

Na przedniej szybie nowego Megane E-Tech elektrycznego widnieje kod QR, umieszczony z myślą o ratownikach, którzy po przybyciu na miejsce wypadku mogą go zeskanować i szybko zorientować się, że jest to samochód z napędem elektrycznym. Kod QR daje dostęp do informacji o konstrukcji pojazdu (w tym m.in. o tym, gdzie znajdują się akumulator i poduszki powietrzne, które elementy można szybko i bezpiecznie rozciąć), co może skrócić czas uwolnienia rannego z samochodu aż o 15 minut!

System Fireman Access i kod QR to jedne z wielu rozwiązań, które zapewniają optymalny poziom bezpieczeństwa użytkownikom samochodów Renault. Zapewnienie bezpieczeństwa klientom na drodze i pracownikom w miejscu pracy to jeden z trzech głównych filarów (obok ekologicznej transformacji i inkluzywności) polityki Zrównoważonego Rozwoju (CSR) Grupy Renault, która jest wprowadzana w życie w ramach strategii Renaulution.

Źródło: Renault Polska