Dacia Jogger witamy w nowym, rodzinnym samochodzie dla 7 osób

Rodzinna i wszechstronna Dacia Jogger łączy w sobie to, co najlepsze z każdego segmentu: długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe. Nie daje się zaszufladkować. Nowy Jogger wyróżnia się najlepszym stosunkiem ceny do przestronności i uniwersalności, którą można porównać ze słynnym „szwajcarskim scyzorykiem”.

Projektując na nowo samochód rodzinny, Dacia pragnęła wyjść naprzeciw pragnieniom współczesnych rodzin związanym z wędrówkami, spotkaniami z przyrodą czy aktywnością na świeżym powietrzu, jak również z codziennymi przejazdami. Dacia Jogger jest wprost stworzona do wypadów w nieznane, łączy w sobie długość kombi, przestronność kombivana i godne SUV-a możliwości terenowe.

DYNAMICZNA LINIA NADWOZIA

Dacia Jogger charakteryzuje się typowym dla tej marki pionowym przodem z dużą osłoną chłodnicy, mocno zarysowanymi nadkolami, kołami przesuniętymi w stronę rogów nadwozia i poziomo umieszczoną, wyprofilowaną pokrywą silnika. Dynamiki dodają koła umieszczone w płaszczyźnie nadwozia oraz spojler wieńczący pokrywę bagażnika. Wyprofilowany kształt pionowo umieszczonych tylnych świateł podkreśla muskularną linię tylnych błotników, wzmacniając wrażenie stabilności auta. Dacia Jogger ma outdoorowy design z relingami dachowymi, mocno zarysowanymi nadkolami i dużym prześwitem (200 mm bez obciążenia), dzięki któremu może poruszać się po wszelkiego rodzaju drogach.

POKAŹNE WYMIARY

Wyposażona w koła o dużej średnicy (660 mm) z wysokoprofilowymi oponami Dacia Jogger wywołuje wrażenie solidności. Duży, wynoszący 2,90 m rozstaw osi, wysokość kabiny oraz pionowy tył nadwozia (z pionowymi tylnymi światłami, bardzo szeroką pokrywą bagażnika i nisko umieszczonym progiem) zwiększają przestronność wnętrza, w tym także pojemność bagażnika. Długie tylne drzwi oraz wyprofilowanie na wysokości bocznych szyb (40 mm) ułatwiają dostęp do tylnych siedzeń i zwiększają ilość miejsca. Mierząca 4,55 m Dacia Jogger jest najdłuższym modelem w gamie Dacii. Takich właśnie wymiarów oczekują rodziny poszukujące aut, które zapewniłyby im wszechstronność w codziennym użytkowaniu.

CHARAKTERYSTYCZNY UKŁAD ŚWIATEŁ W KSZTAŁCIE LITERY Y

Przednie i tylne światła mają charakterystyczny układ w kształcie litery Y, który jest nowym wyróżnikiem Dacii. Przednie światła dzienne i światła mijania są wykonane w technologii LED. Oprócz mniejszego zużycia energii diody LED zapewniają też skuteczniejsze oświetlenie zarówno w dzień, jak i w nocy, co pozwala kierowcy lepiej widzieć i być widzianym przez innych użytkowników drogi.

DOSKONAŁY DOSTĘP DO DRUGIEGO I TRZECIEGO RZĘDU SIEDZEŃ

Dzięki mierzącemu 4,55 m nadwoziu i znacznemu, wynoszącemu 2,90 m rozstawowi osi Dacia Jogger może poszczycić się najprzestronniejszym w tym segmencie wnętrzem. Wysokość siedzeń (+ 55 mm między pierwszym i drugim rzędem; +25 mm między drugim i trzecim rzędem) dodatkowo zwiększa komfort. Drugi i trzeci rząd siedzeń zapewniają równie dobry poziom komfortu podróżowania jak na przednich siedzeniach oraz dużo miejsca na wysokości kolan i stóp.

Dacia Jogger zapewnia najlepszy dostęp do trzeciego rzędu siedzeń dzięki mechanizmowi odchylania siedzeń w drugim rzędzie. Wynosząca 855 mm odległość od siedzisk do dachu i 127 mm wolnego miejsca na wysokości kolan w trzecim rzędzie siedzeń plasują Dacię Jogger w rynkowej czołówce 7-miejscowych modeli i zapewniają dwóm dorosłym osobom komfortowe warunki podróżowania.

MEDIA CONTROL – SYSTEM MULTIMEDIALNY DOSTĘPNY DLA WSZYSTKICH

Media Control to kompletny system multimedialny, w skład którego wchodzą dwa głośniki, wbudowana bezpośrednio w deskę rozdzielczą stacja dokująca do smartfonów, złącza Bluetooth® i USB, przyciski sterowania w kierownicy oraz wyświetlanie informacji radiowych na 3,5-calowym ekranie cyfrowym TFT komputera pokładowego.

System oferuje większą liczbę możliwości, gdy jest połączony ze smartfonem oraz z bezpłatną aplikacją Dacia Media Control. Ta ostatnia umożliwia nawigację z wykorzystaniem aplikacji GPS w telefonie, jeszcze bardziej ergonomiczny dostęp do stacji radiowych, ulubionej muzyki, łączności telefonicznej, komunikatów, aplikacji GPS i wielu innych funkcji, takich jak system poleceń głosowych Siri czy Android. W trosce o jeszcze bezpieczniejszą jazdę cała obsługa odbywa się za pomocą przycisków w kierownicy i przełącznika zespolonego pod kierownicą.

Źródło: Renault Polska