46 samochodów Renault Megane E-Tech Electric zasili flotę Gminy Miejskiej Kraków

Rozpoczęło się dostarczanie 46 samochodów elektrycznych Megane E-Tech electric Gminie Miejskiej Kraków. Samochody są częścią kontraktu finansowanego przez miasto Kraków na dostawę elektrycznych pojazdów osobowych i dostawczych na potrzeby jednostek i spółek miejskich w Krakowie.

Elektryczne samochody Megane E-Tech electric będą wykorzystywane przez jednostki, spółki, ośrodki kultury, muzea miejskie do realizacji zadań publicznych. Wśród modeli, które zasilą elektryczną flotę Gminy Miejskiej Kraków, znajdzie się 27 Megane E-Tech electric w wersji wyposażenia equlibre w kolorze biel alpejska oraz 19 w kolorze szarym schiste. Są to elektryczne Megane E-Tech EV60 220 KM z zasięgiem 450 km (WLTP*).

Jest to największy kontrakt flotowy na dostawę Megane E-Tech electric w Polsce. Innowacyjny, wyposażony w najnowsze technologie elektryczny Megane E-Tech electric jest symbolem odnowy naszej gamy modelowej. Jest drugim modelem w sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie, w segmencie C-hatchback. Samochód sprawdzi się zarówno w miejskim użytkowaniu, ale także na trasie dzięki optymalnemu zasięgowi i łatwemu ładowaniu. Do roku 2030 wszystkie samochody naszej marki będą elektryczne − mówi Tomasz Mróz, dyrektor wykonawczy Renault w Polsce i krajach bałtyckich.

Renault Megane E-Tech electric w wersji equlibre jest wyposażonem.in. w 7 poduszek powietrznych, zespół zegarów i wskaźników z kolorowym ekranem TFT 12,3’’, system kontroli zmęczenia kierowcy (DAA), system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), system awaryjnego utrzymywania pasa ruchu (ELKA), aktywny system wspomagania nagłego hamowania z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów (AEBS), system kontroli bezpiecznej odległości (DW), światła przednie full LED oraz openR link 9″ DAB, system Arkamys Sound z 4 głośnikami. Auta dodatkowo zostały wyposażone w pakiet comfort i winter comfort oraz pakiet city − system wspomagania parkowania tyłem, przodem, bokiem.

Więcej informacji na temat korzyści flotowych udziela
👤 Kamil Zieliński, 📧 kamil.zielinski@anndora.pl, ☎️ 607 599 449. Zapraszamy!

– Cieszymy się, że dostarczając bezemisyjne Renault Megane E-Tech do KHK mamy swój wkład w poprawę jakości powietrza, którym wspólnie oddychamy – mówi Grzegorz Wrona, dyrektor handlowy Renault Anndora Kraków. − Jako jeden z największych dealerów samochodowych w Krakowie jesteśmy w pełni gotowi do obsługi technicznej tak dużej floty, a jeśli tylko zajdzie potrzeba, to w krótkim czasie możemy dostarczyć kolejne pojazdy elektryczne zainteresowanym jednostkom administracyjnym lub firmom.

Łącznie kontrakt obejmuje wynajem 89 samochodów elektrycznych, ponad połowa z nich to Megane E-Tech electric.

Umowę wynajmu zawarto na okres 36 miesięcy. Każda z krakowskich jednostek i spółek miejskich, która będzie korzystać z zeroemisyjnych pojazdów, zdecyduje indywidualnie, czy skorzysta z dofinansowania do wynajmu pojazdów w ramach programu „Mój elektryk”. W przypadku ubiegania się o dofinansowanie, Arval w imieniu spółek będzie składał wnioski o dotacje do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

*Zasięg zgodnie z WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure), cykl znormalizowany: 57% jazda po mieście, 25% jazda podmiejska, 18% jazda autostradą.