21 Renault ZOE E-Tech One we flocie Diagnostyki

21 srebrnych, elektrycznych Renault ZOE E-Tech One R110 zasiliło flotę ogólnopolskiej sieci Laboratoriów Medycznych DIAGNOSTYKA. Samochody zostały dostarczone przez autoryzowanego koncesjonera Renault Anndora z Krakowa.

Laboratoria Medyczne DIAGNOSTYKA powiększają flotę swoich samochodów użytkowych
o 21 pojazdów elektrycznych Renault ZOE E-Tech One R110. Zakupione samochody wykorzystywane będą przez Dział Kurierski do transportu materiału biologicznego pomiędzy kontrahentami a laboratoriami centralnymi, m.in. w Krakowie, Warszawie i Bielsku-Białej.

Zakup aut został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej.

W ubiegłym roku na polskich drogach pojawiły się już pierwsze samochody elektryczne z logo DIAGNOSTYKI, a z czasem będzie ich coraz więcej. Elektryfikacja aut przewożących materiał do laboratoriów to bezpośrednie zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, ale nie tylko – to również możliwość korzystania z buspasów, co znacznie wpływa na tempo transportu materiału, a tym samym szybkość obsługi naszych pacjentów. Planujemy, aby do 2025 roku co najmniej połowa floty DIAGNOSTYKI była napędzana energią elektryczną – mówi Grzegorz Polus, Dyrektor Marketingu sieci laboratoriów DIAGNOSTYKA. 

Zakupione Renault ZOE E-Tech elektryczne w kolorze Szary Titanium (srebrny metalik) to wersja One R110 E.V. 50. Akumulator o pojemności 52 kWh pozwoli przejechać tym samochodem nawet 395 km (WLTP*) bez potrzeby ładowania. Auta zostały wyposażone dodatkowo w przewód Flexicharger do okazjonalnego ładowania z gniazdka, system bezpieczeństwa AEBS oraz czujniki parkowania z tyłu.

* Zasięg WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicles Test Procedure, cykl znormalizowany: 57% tras miejskich, 25% tras podmiejskich, 18% tras na autostradzie) w wersji Zoe E-Tech elektryczne One R110 wyposażonego w obręcze 15″.