Złoty Dźwigacz Kultury dla Partnera dla Krakowa

Grupa Autoremo i Bukovina Resort – Partner dla Krakowa – nagrodzone Złotym Dźwigaczem Kultury podczas uroczystej gali, która odbyła się w Krakowie.

W piątkowy wieczór nasz krakowski salon Hyundai Autoneo zamienił się w miejsce wyjątkowego wydarzenia. Przyjaciele, partnerzy i współpracownicy Krakowskiego Biura Festiwalowego spotkali się na 6. Gali rozdania Dźwigaczy Kultury – specjalnych wyróżnień dla firm, które w sposób szczególny aktywnie wspierają krakowską kulturę.

Wieczór prowadzili Agnieszka Wyrobek-Kaczor z działu współpracy biznesowej i sprzedaży Krakowskiego Biura Festiwalowego oraz rzecznik prasowy biura Michał Zalewski. Gościem specjalnym gali był Sukwon Kim – prezes Hyundai Motor Poland.

Złotym Dźwigaczem Kultury za projekt Partner dla Krakowa – trzyletnie wsparcie wydarzeń kulturalnych organizowanych przez KBF – uhonorowane zostały Bukovina Resort i Grupa Autoremo.

To bezprecedensowa umowa, na mocy której prywatny przedsiębiorca dzieli z miastem odpowiedzialność za finansowanie wydarzeń kulturalnych. Wspierając działania miasta Krakowa daje przykład odwagi i determinacji w realizowaniu wizji biznesu racjonalnego i społecznie zaangażowanego. Dojrzałość tego zobowiązania to najlepszy dowód na solidarność społeczną, która coraz częściej cechuje polskich przedsiębiorców – czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Specjalnie przygotowaną na tę okazję grafikę, zaprojektowaną przez Krzysztofa Iwańskiego, z rąk Izabeli Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, odebrał Edward Kuchta, prezes Fundacji Bukovina, członek zarządu Bukowiańskiego Towarzystwa Geotermalnego i współwłaściciel Grupy Autoremo.

Złote Dźwigacze Kultury trafiły też do Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Airport Balice oraz Radia Kraków. Dźwigaczami Kultury wyróżnione zostały również inne firmy i instytucje, które współpracują z KBF przy organizacji konkretnych festiwali.

Wieczór uświetnił występ zespołu Staszek Słowiński Quintet, a o wrażenia smakowe zadbał Sylwester Lis, szef kuchni restauracji Morskie Oko w Hotelu BUKOVINA.