Zapraszamy na Festiwal Bukovina

Podczas Festiwalu BUKOVINA 20.10.2018. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, na jednej scenie wystąpią: Stanisław Słowiński Septet, wraz z orkiestrą AUKSO pod batutą Marka Mosia, oraz zespoły regionalne gminy Bukowina Tatrzańska. Patronem Festiwalu BUKOVINA jest Grupa Autoremo.

Imprezę zainauguruje inscenizacja góralskiego „Wesela”, w wykonaniu zespołów regionalnych z terenu Podhala i Spiszu. Festiwal uświetni premierowe wykonanie I koncertu skrzypcowego „Visions” Stanisława Słowińskiego – jednego z czołowych wiolinistów jazzowych młodego pokolenia. Proponowana przez Słowińskiego kompozycja muzyczna, stanowi podsumowanie jego artystycznej drogi, inspirowanej nie tylko przez wielkie, klasyczne formy stylistyczne, ale również jazz i muzykę improwizowaną. Słowiński, znany z ogromnych umiejętności warsztatowych oraz kunsztu i spontaniczności gry, zadebiutował albumem Landscapes Too Easy To Explain, który ukazał się w międzynarodowej dystrybucji nakładem prestiżowego wydawnictwa Hevhetia. Kolejny album Visions Between Love and Death, nagrany z grupą Stanisław Słowiński Sextet, również spotkał się z uznaniem krytyków i publiczności, a towarzysząca mu trasa koncertowa, objęła Europę i Azję.

Podczas Festiwalu BUKOVINA Stanisławowi Słowińskiemu towarzyszyć będzie zespół złożony z najwybitniejszych przedstawicieli europejskiej sceny jazzowej, a także jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie – AUKSO, pod batutą wybitnego dyrygenta, skrzypka i kameralisty – Marka Mosia.

Festiwal BUKOVINA zakończy wspólny występ wszystkich artystów zaproszonych do współpracy przez organizatora wydarzenia – BUKOVINA Resort, Partnera dla Krakowa.

Partnerami Festiwalu BUKOVINA są: Grupa Autoremo, Centrum Kongresowe ICE i kbf, a wydarzenie wspierają medialnie m.in.: RMF MAXXX, Karnet, kraków.pl, Tygodnik Podhalański i 24tp.pl.

Bilety do nabycia na stronie: www.festiwalbukovina.evenea.pl oraz w punktach InfoKraków.

Więcej w wydarzeniu na FB: facebook.com/events/300594430739922/