Zaawansowane systemy asystujące i odświeżony design: Volkswagen T-Roc nowej generacji już dostępny do zamawiania

Nowe rozwiązania w zakresie stylistyki, udoskonalone systemy obsługi i komunikacji, systemy asystujące najnowszej generacji – nowy T-Roc kontynuuje historię sukcesu kompaktowego, miejskiego SUV-a Volkswagena.

Wnętrze T-Roca jest jeszcze nowocześniejsze i bardziej eleganckie niż dotychczas, w skład wyposażenia seryjnego wchodzą teraz m.in. reflektory LED, Digital Cockpit oraz nowa wielofunkcyjna kierownica. Zmieniona struktura wyposażenia modelu umożliwia dopasowanie konfiguracji T-Roca do indywidualnych potrzeb właściciela. Wśród nowych i nowoczesnych systemów asystujących dostępnych w modelu, znajdują się IQ.Drive Travel Assist oraz predykcyjny aktywny tempomat ACC. Nowy T-Roc w ofercie leasingowej Volkswagen Financial Services dostępny jest już od 748 zł netto miesięcznie (leasing na okres 48 miesięcy przy wpłacie własnej wynoszącej 15%).

Połączenie atrakcyjnego wyglądu i sportowych możliwości, a także solidność wykonania i funkcjonalność T-Roca sprawiły, że odniósł on niezwykły rynkowy sukces. Nie mając bezpośredniego poprzednika od razu zyskał wielką popularność. Od wprowadzenia do sprzedaży pod koniec 2017 roku Volkswagen sprzedał ponad milion egzemplarzy tego kompaktowego SUV-a. W samych Niemczech na drogi wyjechało około 180.000 aut, w całej Europie było ich 650.000, natomiast 320.000 egzemplarzy trafiło do klientów w Chinach. T-Roc zyskał więc ważne miejsce w ofercie Volkswagena potwierdzając skuteczność ofensywy marki w dziedzinie modeli typu SUV. Od końca 2019 roku do rodziny T-Roca należy również sportowy T-Roc R.

Teraz model ten przeszedł gruntowe zmiany, za sprawą których T-Roc ma jeszcze więcej do zaoferowania. Zmodyfikowane elementy stylistyczne sprawiają, że nowy T-Roc stał się jeszcze bardziej charakterystyczny. W jego seryjnym wyposażeniu znalazły się reflektory LED oraz ciemniejsze lampy z tyłu wykonane w tej samej technologii. W opcji, do wersji Style i R-Line, są dostępne matrycowe reflektory IQ.Light LED Matrix. Wygląd T-Roca wzbogacają ponadto nowe kolory lakieru oraz wykonane z lekkich stopów obręcze kół o nowych wzorach, dostępne w rozmiarze od 16 do 19 cali. Wersja wyposażenia R-Line zawiera sportowe elementy typowe dla designu T-Roca R.

Przestronna kabina z miejscem dla pięciu pasażerów, wyżej niż w klasycznych autach umieszczone fotele, a także bagażnik o pojemności 445 litrów, którą łatwo można zwiększyć do 1.290 litrów, to elementy podkreślające funkcjonalność nowego T-Roca. Nowe rozwiązania stylistyczne na tablicy rozdzielczej, nowy wyświetlacz za kierownicą oraz nowy ekran systemu multimedialnego nadają wnętrzu szczególnie nowoczesny wygląd. Intuicyjną obsługę pokładowych funkcji samochodu umożliwia nowa wielofunkcyjna kierownica wyposażona w przyciski i dostępna we wszystkich wersjach T-Roca. Obsługa klimatyzacji w nowym miejskim SUV-ie Volkswagena także odbywa się cyfrowo. Temperaturę i nawiew powietrza reguluje się przy pomocy dotykowych suwaków, inne funkcje oraz podgrzewanie foteli za pomocą dotykowych pól.

W ramach wyposażenia seryjnego i opcjonalnego w nowym T-Rocu są dostępne liczne nowoczesne systemy asystujące, oferowane wcześniej jedynie w modelach wyższych klas. Do standardu należą nadal Front Assist oraz Lane Assist, nowością są natomiast m.in. IQ.Drive Travel Assist High oraz działający z wyprzedzeniem aktywny tempomat – predykcyjny ACC. Zwiększono zakres działania systemów Side Assist oraz Park Assist, który wspomaga kierowcę podczas parkowania – umożliwia on teraz wjazd na miejsce parkingowe usytuowane prostopadle do krawężnika oraz wyjazd z miejsca równoległego do krawędzi jezdni.

Nowy T-Roc ma w pełni cyfrowy system wskaźników i obsługi różnych funkcji stworzony w oparciu o modułową platformę multimedialną trzeciej generacji (MIB3). Digital Cockpit znajduje się za kierownicą, na linii wzroku kierowcy. Jest on również dostępny w wersji Digital Cockpit Pro, z większym ekranem i dodatkowymi funkcjami. Nowe ekrany systemów multimedialnych T-Roca, umieszczone w centralnym miejscu tablicy rozdzielczej mają, zależnie od wersji wyposażenia samochodu, rozmiar 6,5” lub 8,0”. W wypadku systemu multimedialnego Discover Pro przekątna ekranu wynosi nawet 9,2” . T-Roc może też być stale połączony z internetem. Funkcje skupione w ramach We Connect Plus umożliwiają korzystanie z nowoczesnych usług cyfrowych, np. systemu naturalnych komend głosowych czy z usług streamingowych. W ramach opcji interfejsy Apple CarPlay i Android Auto mogą zostać zintegrowane (również bezprzewodowo poprzez App Connect Wireless) z systemem multimedialnym w samochodzie.

Nowego T-Roca można wybrać z jednym z trzech silników benzynowych lub jednym Diesla. Zależnie od rodzaju układu napędowego są one łączone z 6-biegową przekładnią mechaniczną lub z 7-biegową dwusprzęgłową. Wśród oszczędnych silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem znajduje się trzycylindrowa jednostka 1.0 TSI o mocy 81 kW (110 KM) oraz dwie czterocylindrowe – 1.5 TSI osiągająca 110 kW (150 KM) i 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM). Ofertę uzupełnia jeden czterocylindrowy, wysokoprężny silnik TDI o pojemności 2,0 litra i mocy 110 kW (150 KM). Modele z silnikiem 2.0 TSI o mocy 140 kW (190 KM) mogą mieć napęd na cztery koła 4MOTION.

Volkswagen w nowy sposób skonfigurował wersje wyposażenia T-Roca. Kompaktowy SUV jest dostępny w wersji podstawowej o nazwie Life oraz jako Style i R-Line z nowo skonfigurowanym wyposażeniem. Dzięki nowej konfiguracji T-Roca można teraz wybrać zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Do odmian wyposażeniowych Style i R-Line oferuje się pakiet stylistyczny Black Style, w którego skład wchodzą liczne elementy lakierowane na czarno, przyciemniany szyby boczne i tylna oraz specyficzne 18-calowe obręcze kół z lekkich stopów w czarnym kolorze.

Źródło: Volkswagen Polska