Wersja Special Edition od teraz dostępna w kolejnych modelach Volkswagena, w tym także elektrycznych

Volkswagen poszerzył gamę wersji wyposażeniowych o wyjątkową odmianę Special Edition. Jest ona dostępna w takich samochodach jak Polo, T-Cross, Taigo, T-Roc, Tiguan, Touran, ID.3, ID.4, ID.5 i ID.7. Wersja Special Edition wyróżnia się pakietem elementów wyposażenia w korzystnej cenie. Klienci za niewielką dopłatą otrzymują pakiet dodatkowego wyposażenia. Dopłata do wersji Special Edition wynosi od 100 zł w przypadku Polo do 9200 zł dla modelu ID.7. Korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia, zależnie od modelu wynosi od 2300 aż po 36 530 zł.

Volkswagen Polo to jeden z najpopularniejszych samochodów miejskich na świecie, który już od niemal pięciu dekad zdobywa nowych zwolenników. Atuty obecnej, szóstej już generacji tego modelu to przestronne mimo niewielkich gabarytów wnętrze i wysoki poziom bezpieczeństwa. W standardzie auto ma takie systemy jak Front Assist, Lane Assist, a także cyfrowe wskaźniki Digital Cockpit i reflektory w technologii LED. Teraz Polo w wersji Special Edition kosztuje zaledwie 100 zł drożej niż odmiana Life, a nabywca otrzymuje pakiet wyposażenia dodatkowego wart 2400 zł. W jego skład wchodzą przyciemnione szyby tylne boczne i tylna, a także system Rear Assist z kamerą cofania.

Volkswagen ma obecnie w ofercie szeroką gamę SUV-ów, które zyskują coraz większą popularność. W 2023 model T-Roc po raz kolejny został najlepiej sprzedającym się modelem Volkswagena w Europie, bijąc rekordy sprzedaży w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania czy Turcja. Klienci pokochali ten model m.in. za charakterystyczny design, dopracowany system infotainment oraz nowoczesne systemy asystujące nowej generacji.

T-Cross Special Edition ma wszystko to, co odmiana Life, a także aluminiowe, 17-calowe felgi Bangalore, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie pojazdu Keyless Access, dodatkowo przyciemnione szyby: tylną i tylne boczne, kamerę cofania, lakier metalizowany, przyciemniane automatycznie lusterko wsteczne, automatyczne światła drogowe Light Assist oraz czujnik deszczu. T-Cross Special Edition kosztuje o 800 zł drożej od wersji Life, a korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia wynosi 9560 zł.

Identyczna jak w przypadku T-Crossa dopłata klienta obowiązuje w przypadku specjalnej odmiany modelu Taigo. Ten samochód w wersji Special Edition jest droższy od Taigo Life o 800 zł, a korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia wynosi 8760 zł. W pakiecie dodatkowego wyposażenia znalazły się: 17-calowe aluminiowe felgi Bangalore, system Keyless Access, umożliwiający bezkluczykowy dostęp i możliwość uruchomienia silnika, kamera cofania, lakier metalizowany oraz szyby tylna i tylne boczne dodatkowo przyciemnione.

W przypadku Volkswagena T-Roc korzyść dla klienta, który wybierze ten model w wersji Special Edition wynosi 10 360 zł, a auto kosztuje jedynie o 800 zł więcej niż odmiana Life. Na liście wyposażenia standardowego znalazły się 17-calowe aluminiowe felgi Johannesburg, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie silnika Keyless Access, kamera cofania, lakier metalizowany oraz dodatkowo przyciemniane szyby tylna i tylne boczne.

Tiguan Special Edition jest wyposażony standardowo jak odmiana Life, a wśród elementów wyposażenia dodatkowego, wartego 22 380 zł, a różnica w cenie w porównaniu do wyjściowej odmiany wynosi 800 zł. Tiguan w wyjątkowej odmianie ma w standardzie 17-calowe aluminiowe felgi Venezia, autoalarm, system Keyless Access z bezkluczykowym dostępem i uruchamianiem silnika, system Easy Open/Easy Close, lakier metalizowany, pakiet stylistyczny, w którego skład wchodzą srebrne relingi dachowe, oświetlenie ambientowe w 10 kolorach, dodatkowo przyciemniane szyby tylna i boczne (te ostatnie są także dźwiękoszczelne), reflektory LED Plus z podświetlaną listwą pomiędzy nimi i dynamicznym doświetlaniem zakrętów, tylne lampy LED z efektem 3D, a także światła na złą pogodę.

Równie długa jest lista elementów wyposażenia dodatkowego, na jaki mogą liczyć nabywcy Tourana Special Edition. W przypadku tego rodzinnego auta korzyść dla klienta, wynikająca z bogatszego wyposażenia wynosi 21 700 zł, a różnica w cenie w porównaniu z wersją Comfortline to 3300 zł. W pakiecie wyposażenia, jaki znalazł się w Touranie Special Edition są: 17-calowe aluminiowe felgi Salvador, system Keyless Access z bezkluczykowym dostępem i uruchamianiem silnika, podgrzewane przednie fotele, kamera cofania, lakier metalizowany, system Open/Easy Close, autoalarm, kontrolka poziomu płynu do spryskiwaczy i ogrzewane dysze spryskiwaczy przedniej szyby, reflektory LED Top ze spryskiwaczami, dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów, doświetlanie zakrętów i światła LED do jazdy dziennej.

Gama elektrycznych Volkswagenów składa się dziś z wielu modeli – od kompaktowego ID.3, przez funkcjonalne SUV-y aż po komfortową limuzynę ID.7, która wyznacza standardy w swojej klasie. Od teraz każdy z modeli rodziny ID. jest dostępny również w wersji Special Edition, która wyróżnia się bogatym wyposażeniem dodatkowym za niewielką dopłatą w stosunku do wersji bazowej.

Model ID.3 w wersji Special Edition będzie standardowo wyposażony w 18-calowe felgi aluminiowe East Derry (20-calowe Sanya w odmianie Pro S), pakiet Komfort, w którego skład wchodzą podgrzewane przednie fotele i kierownica, instalacja telefoniczna z ładowarką indukcyjną, lakier metalizowany, dwustrefowa automatyczna klimatyzacja oraz nawigacja, pakiet Assistance (w jego skład wchodzą bezkluczykowy dostęp Keyless Access, Park Assist z kamerą cofania, system ochrony pasażerów Pre Crash i podświetlone klamki w drzwiach), a także pakiet Exterior – matrycowe reflektory LED Matrix z łączącą je podświetlaną listwą, dodatkowo przyciemnione szyby: tylna i tylne boczne, tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami i system Advanced Dynamic Light Assist. ID.3 Special Edition jest droższy od bazowej odmiany o 4600 zł, a korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia to 26 200 zł w przypadku bazowego modelu i 24 740 zł dla wersji Pro S.

W ramach pakietu dodatkowego wyposażenia w wersji Special Edition w modelu ID.4 są: lakier metalizowany, 19-calowe felgi aluminiowe Hamar, pakiet Komfort, w którego skład wchodzą podgrzewane przednie fotele i kierownica, dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja, podgrzewane dysze spryskiwaczy, konsola środkowa z dwoma uchwytami na napoje, podgrzewana przednia szyba i dwa dodatkowe gniazda USB C. W wyposażeniu jest także pakiet Assistance – alarm bezkluczykowy dostęp Keyless Access, system Park Assist z czujnikami i kamerą cofania, system ochrony pasażerów Pre Crash i podświetlone klamki w drzwiach. Elementem wyposażenia wersji Special Edition są również dywaniki materiałowe, system Easy Open/Easy Close oraz dodatkowo przyciemnione szyby: tylna i tylne boczne. Model ID.4 Pro mają dodatkowo pakiety Style i Design. W pierwszym znajdują się podłokietnik na tylnej kanapie z dwoma uchwytami na napoje, otwór na długie przedmioty w oparciu kanapy, fotel pasażera z regulacją wysokości, oświetlenie ambientowe w 30 kolorach, a w drugim – matrycowe reflektory LED Matrix z łączącą je podświetlaną listwą, system Advanced Dynamic Light Assist oraz tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami. Dopłata klienta do wersji Special Edition w przypadku modeli ID.4 i ID.4 Pro wynosi 4600 zł, a korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia – 33 450 zł.

Volkswagen ID.5 Special Edition jest droższy od bazowej o 4600 zł, a korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia to 29 370 zł. Nabywca, jeśli zdecyduje się na specjalną wersję ID.5 otrzyma w pakiecie lakier metalizowany, system Easy Open/Easy Close, pakiet Komfort, w którego skład wchodzą podgrzewane przednie fotele i kierownica, dwustrefowa, automatyczna klimatyzacja, podgrzewane dysze spryskiwaczy, konsola środkowa z dwoma uchwytami na napoje, podgrzewana przednia szyba i dwa dodatkowe gniazda USB C, pakiet Assistance (w jego skład wchodzą bezkluczykowy dostęp Keyless Access, Park Assist z kamerą cofania, system ochrony pasażerów Pre Crash i podświetlone klamki w drzwiach), pakiet Infotainment – system nawigacji satelitarnej z instalacją telefoniczną z ładowaniem indukcyjnym. W wersji Special Edition znalazły się także dywaniki materiałowe oraz pakiety Style i Design. Ten pierwszy składa się z podłokietnika na tylnej kanapie z dwoma uchwytami na napoje, otworu w oparciu na długie przedmioty, komfortowej deski rozdzielczej, fotela pasażera z regulacją wysokości, podgrzewanej kierownicy, oświetlenia ambientowego w 30 kolorach i tapicerki z mikrofibry ArtVelours. W pakiecie Design są matrycowe reflektory LED Matrix z łączącą je podświetlaną listwą, system Advanced Dynamic Light Assist oraz tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami.

Ostatnim Volkswagenem, który jest dostępny w wersji Special Edition jest flagowy model rodziny ID. – ID.7. Ta odmiana jest droższa od bazowej o 9200 zł, a korzyść dla klienta wynikająca z bogatszego wyposażenia to 36 530 zł. Wyposażenie dodatkowe wersji Special Edition to pakiety Komfort, Assistance, Wnętrze Style oraz Design. Pakiet Komfort zawiera podgrzewane przednie siedzenia, kierownicę i przednią szybę, 3-strefową klimatyzację z panelem sterowania z tyłu, nawigację i instalację telefoniczną z ładowarką indukcyjną. Pakiet Assistance zawiera systemy Park Assist Plus z funkcją pamięci, system Area View z kamerami 360o oraz systemy Travel Assist i Emergency Assist. Pakiet Wnętrze Style to komfortowe przednie fotele ergoActive z elektryczną regulacją, funkcją pamięci masażu oraz regulacją wzdłużną siedziska, panele dekoracyjne na desce rozdzielczej, pneumatycznie regulowane podparcia lędźwi w fotelach przednich, oświetlenie ambientowe w 30 kolorach oraz tapicerka z mikrofibry ArtVelours. W pakiecie Design znajdują się reflektory matrycowe LED z łączącą je podświetlaną listwą, system Advanced Dynamic Light Assist, dodatkowo przyciemniane szyby: tylna oraz boczne tylne, tylne światła w technologii LED z dynamicznymi kierunkowskazami, dynamiczna regulacja zasięgu reflektorów z dynamicznym doświetlaniem zakrętów, światła przeciwmgielne z funkcją statycznego doświetlania zakrętów, podświetlone klamki oraz system Easy Open/Easy Close. Wisienką na torcie jest lakier metalizowany.

Źródło: Volkswagen Polska