Volkswagen Samochody Dostawcze przedłuża gwarancję na nowe samochody oraz wydłuża pakiet gwarancyjny Safe+ o trzy miesiące

Volkswagen Samochody Dostawcze wydłuża okresy gwarancyjne na nowe samochody. Odnosi się to do wszystkich wersji modeli Amarok, Caddy, T6/T6.1 oraz Crafter, których dwuletnia Gwarancja Volkswagen lub pakiet gwarancyjny Volkswagen Safe+ wygasają w okresie od 1 marca do 31 maja 2020 r. Przedłużenie gwarancji obowiązuje przez trzy miesiące od dnia wygaśnięcia pierwotnego terminu gwarancyjnego na nowy samochód lub pakietu gwarancyjnego Volkswagen Safe+

Zawsze staramy się dostarczać naszym klientom elastyczne rozwiązania, dlatego dziś wydłużamy okres gwarancyjny o trzy miesiące.

Heinz-Jürgen Löw,
Członek zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze 

W związku z pandemią koronawirusa, marka Volkswagen Samochody Dostawcze wydłuża o trzy miesiące okres trwania dwuletniej Gwarancji Volkswagen oraz pakietu gwarancyjnego Volkswagen Safe+, które wygasłyby w okresie od 1 marca 2020 roku do 31 maja 2020 roku.

Wprowadzona regulacja dotyczy wyłącznie czasu obowiązywania Gwarancji Volkswagen lub pakietu Volkswagen Safe+. Ograniczenie dotyczące przebiegu kilometrów nie podlega żadnym zmianom. Zatem, jeżeli pakiet Volkswagen Safe+ zakończy się w terminie pomiędzy 1 marca 2020 r. a 31 maja 2020 r. ze względu na przekroczenie przebiegu pojazdu, wówczas nie zostanie on przedłużony.

W przypadku przedłużenia Gwarancji Volkswagen dla samochodu, dla którego wykupiono Volkswagen Safe+, start programu Volkswagen Safe+ zostanie przesunięty również o 3 miesiące – bez dodatkowych opłat.

Z uwagi na ograniczone możliwości warsztatowe związane z obostrzeniami wynikającymi z pandemii koronawirusa, wielu naszych partnerów biznesowych na całym świecie nie było i nadal nie jest w stanie zaoferować normalnej obsługi serwisowej pojazdów.
W ciągu ostatnich kilku tygodni wielu naszych klientów na całym świecie napotkało na znaczne ograniczenia dotyczące napraw w ramach gwarancji na nowy pojazd.

Heinz-Jürgen Löw,
Członek zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze 

Wydłużenie gwarancji o trzy miesiące jest wydarzeniem jednorazowym oraz dobrowolnym ze strony Koncernu i ma na celu pomoc klientom w wyjątkowej sytuacji spowodowanej przez pandemię koronawirusa.

Źródło: Volkswagen Polska