Volkswagen ID. Buzz Samochodem Roku!

Wczoraj wieczorem, podczas uroczystej, transmitowanej online gali, redakcje Autokult.pl i AutoCentrum.pl już po raz szósty wybrały najlepsze samochody na polskim rynku. Wręczono nagrody w siedmiu kategoriach tematycznych, kategorii głównej oraz za pierwsze miejsce w głosowaniu internautów. I właśnie w głosowaniu internautów oraz w kategorii Stylowy Samochód Wirtualnej Polski, bezapelacyjnie wygrał model ID. Buzz marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

W tegorocznej edycji Samochodu Roku Wirtualnej Polski zgłoszono łącznie 32 auta. Podczas sesji zdjęciowej i testów, które zostały przeprowadzone w kwietniu, dziennikarze z redakcji Autokult.pl i AutoCentrum.pl mogli wnikliwie zapoznać się ze wszystkimi modelami i dokonać wyboru zwycięzców. Głosami dziennikarskiego jury, po uprzednich testach i naradach, zwycięzcą kategorii Stylowy Samochód Roku Wirtualnej Polski, ogłoszono Volkswagena ID. Buzz.

Integralną częścią konkursu jest jednak – obok głosów jury – także głosowanie internautów. Oni też nie mieli wątpliwości – zwycięzcą kategorii Samochód Roku Internautów Wirtualnej Polski również został ID. Buzz! Ten model marki Volkswagen Samochody Dostawcze wyjechał zatem z wczorajszej uroczystości z aż dwiema nagrodami!

W imieniu marki Volkswagen Samochody Dostawcze dziękuję zarówno internautom, jak i dziennikarskiemu jury za te dwa wyjątkowe wyróżnienia.
ID. Buzz wyróżnia się na tle innych samochodów elektrycznych. Choć powstał od podstaw na platformie MEB, czerpie z dziedzictwa kultowego modelu T. Ikona wolności otrzymała nowe elektryczne wcielenie, łącząc nowoczesny design z charakterystycznymi elementami klasycznego Bullika.  Uśmiech na masce i dwukolorowe malowanie sprawiają, że od tego samochodu trudno oderwać wzrok, gdy pojawia się na drodze. Całość uzupełnia designerskie wnętrze i użyte w środku materiały z recyklingu. Samochód ten podbija serca nie tylko osób prywatnych ale i przedsiębiorców, co pokazują wyniki sprzedaży: sprzedanych zostało praktycznie tyle samo wersji osobowych co Cargo. Z przekonaniem można powiedzieć, że ID. Buzz będzie kolejną legendą motoryzacji.

Magda Piekarczyk – Olszak,
Kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze

Źródło: Volkswagen Polska