Volkswagen e-Crafter z dofinansowaniem z programu „Mój elektryk”

Dla wielu klientów barierą do zakupu samochodu elektrycznego była dotychczas jego cena lub wysokość rat leasingowych. Teraz to się zmienia. Dzięki dotacjom w ramach programu „Mój elektryk” oraz finansowaniu Volkswagen Financial Services, zakup lub leasing w pełni elektrycznego, dostawczego Volkswagena e-Craftera staje się bardziej dostępny.

Z dopłat mogą skorzystać zarówno klienci biznesowi, którzy uzyskać mogą nawet 70 000 złotych dofinansowania, jak i klienci indywidualni (do 27 000 zł dopłaty).

„Mój elektryk” to program zakładający dofinansowanie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych, w którym Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, bazując na dotychczasowych doświadczeniach i reagując na rozwój w sektorze e-mobilności wprowadził wiele korzystnych rozwiązań. Do najważniejszych z nich należą m.in. wsparcie dla firm i organizacji w leasingu pojazdu i rozszerzenie katalogu pojazdów, na które można otrzymać wsparcie. Elektromobilność staje się, zatem dostępna jak nigdy dotąd. To bardzo dobra informacja dla wszystkich klientów myślących o zakupie lub leasingu w pełni elektrycznego Volkswagena e-Craftera.

Szczegóły programu są precyzyjnie określone przepisami. Wysokość dotacji zależy od kategorii wybranego samochodu, wysokości podatku VAT rozliczanego przez firmę zakupującą lub leasingującego Volkswagena e-Craftera oraz decyzji dotyczącej średniorocznego minimalnego przebiegu samochodu. Wystarczy teraz odwiedzić jednego z dealerów marki Volkswagen Samochody Dostawcze, a specjaliści w salonie pomogą wybrać odpowiednie finansowanie i przejść przez proces pozyskania dotacji w programie „Mój elektryk”. Na e-Craftera uzyskać można nawet 70 000 złotych dopłaty.

Dofinansowania na nowy pojazd zeroemisyjny udziela Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Dodatkowo Volkswagen Financial Services oferuje inne atrakcyjne formy finansowania zakupu bądź leasingu samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Więcej informacji znaleźć można na stronie https://emobility.vwfs.pl/.

Źródło: Volkswagen Polska