Volkswagen California 6.1 z trzema nagrodami na targach turystycznych CMT 2020 w Stuttgarcie

Podczas zakończonych w ubiegłym tygodniu Targów Turystycznych CMT 2020 w Stuttgarcie, Volkswagen Samochody Dostawcze wyróżniony został szeregiem nagród dla swych modeli w wersjach kempingowych. Najbardziej utytułowany został Volkswagen California 6.1. Otrzymał aż trzy prestiżowe tytuły: Samochodu kempingowego roku, najlepiej skomunikowanego samochodu oraz europejskiej innowacji. Coraz więcej wiatru w żagle nabiera model Grand California stworzony na bazie Craftera, który zdobył trzecie miejsce w klasie „Kamperów z łazienką”, a sam Volkswagen Crafter wyróżniony został również trzecim miejscem w kategorii „Pojazdy bazowe”.

Już trzeci rok z rzędu – po latach 2018 i 2019 – kempingowy Volkswagen California zdobył na Targach Turystycznych CMT w Stuttgarcie tytuł „Samochód kempingowy roku” w kategorii „Kompaktowe samochody kempingowe”. Dodatkowo pojazd ten wyróżniony został tytułem najlepiej skomunikowanego samochodu – „Best Connected Car 2020”. Model California 6.1 jest samochodem wielofunkcyjnym – to równocześnie minivan i pojazd turystyczny. W zależności od wyposażenia oferuje do siedmiu miejsc siedzących i tym samym jest idealnym towarzyszem rodzinnych wypraw. Dzięki dostępnemu w standardzie unoszonemu dachowi i dwóm strefom sypialnym (na górze i na dole), w kilka sekund potrafi przeistoczyć się z samochodu typu MPV w pojazd turystyczny. Oferuje w ten sposób to, co najlepsze z dwóch światów. I dokładnie to oraz ponad 190 tysięcy sprzedanych dotąd egzemplarzy sprawia, że stał się on tak popularnym kamperem.

Volkswagen California 6.1 w wersji Beach z inteligentnie rozplanowaną mini-kuchenką, otrzymał z kolei nagrodę europejskiej innowacji – „European Innovation Award 2020”. W świetle międzynarodowego charakteru konkursu, nagroda ta ma szczególne znaczenie dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze. California 6.1 Beach wygrała w kategorii „Target Group Focus”. Czynniki oceniane w tej kategorii to koncepcja pojazdu i innowacyjne komponenty zaprojektowane specjalnie dla wybranych grup docelowych.

Volkswagen California 6.1 oferowany jest w aż ośmiu wersjach wyposażeniowych – od kampera plażowego z mini-kuchenką, aż po ekskluzywną wersję Ocean Edition. Wszystkim im przyświeca motto „Wolność bez granic”.

Pierwszy model California zaprezentowano późnym latem 1988 roku na salonie samochodów i przyczep kempingowych w Essen. Inteligentne rozwiązania detali i wytrzymałe rozwiązania techniczne sprawdzające się w codziennym użytkowaniu, uczyniły z modelu California bestseller – już w pierwszym roku sprzedano pięć tysięcy egzemplarzy.

Zmiana modelowa z serii T3 na T4 latem roku 1990, równała się technologicznej rewolucji. Po czterech dekadach produkcji Transporterów z silnikiem typu boxer, specjaliści marki Volkswagen przekonstruowali napęd tego popularnego samochodu: przenieśli nowe silniki rzędowe do przodu, skąd napędzają one przednią oś. W ten sposób zmieniło się wszystko: stylistyka, zawieszenie, jednostki napędowe i przestrzeń wewnątrz pojazdu. Zyskano znacznie więcej miejsca z tyłu.

W roku 2004, model T5 California wyznaczył nowy wymiar komfortu kompaktowych samochodów turystycznych i kontynuując założenia swych poprzedników, ponownie stał się najpopularniejszym kamperem w swojej klasie. W 2015 na rynek wszedł model T6 California, który ze swymi licznymi systemami wsparcia i doskonałym skomunikowaniem, przetarł szlaki ku przyszłości samochodów turystycznych. W 2019 roku Volkswagen Samochody Dostawcze zaprezentował model California 6.1 – aktualizację ikony kompaktowych samochodów kempingowych. California 6.1 to pojazd skomunikowany, cyfrowy, zrównoważony środowiskowo i tak samo konsekwentny stylistycznie, charyzmatyczny i elastyczny jak jego poprzednicy.

Podczas targów CMT 2020, oprócz nagród dla Californii 6.1, Volkswagen Samochody Dostawcze zdobył także dwa inne wyróżnienia. Model Grand California stworzony na bazie Craftera, zdobył trzecie miejsce w klasie „Kamperów z Łazienką”, a będący supernowoczesną platformą dla producentów karoserii Crafter, w kategorii „Pojazdy bazowe” także znalazł się na miejscu trzecim.

Źródło: Volkswagen Polska