Uczniowskie spotkanie z polo

Jak duże jest boisko do polo? Ile waży piłka i czy jest twarda? Ile kosztuje koń? To tylko kilka z wielu pytań, które zadawali uczniowie szkoły w Bukowinie Tatrzańskiej.

Spotkanie z uczniami klas szóstych i siódmych Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Warszawy w Bukowinie Tatrzańskiej odbyło się przy okazji rozpoczynających się już za kilka dni zawodów BUKOVINA World Snow Polo Masters 2018, które swoim patronatem objęły Renault oraz Anndora, Grupa Autoremo.

Spotkanie prowadzili: Paweł Olbrych, założyciel BUKSZA Polo & Riding Club i prekursor polskiego ruchu polo oraz jego córka Marianna Olbrych, która swoją przygodę z polo zaczęła w wieku kilku lat. Opowiadała młodszym kolegom i koleżankom o tej bardzo starej, choć w Polsce jeszcze nie bardzo popularnej dyscyplinie, która już wkrótce pojawi się na olimpiadzie.

Już jutro treningi na specjalnie przygotowanym śnieżnym boisku przy BUKOVINA Resort rozpocznie grupa dziewcząt z Bukowiny Tatrzańskiej, które w okresie wakacji przebywały na obozie polo w podwarszawskiej Bukszy. Wspierane przez Krzysztofa Kramarza, dyrektora marketingu i PR BUKOVINA Resort oraz Rafała Paruzela, nauczyciela szkoły w Bukowinie wkrótce rozegrają swój pierwszy prawdziwy turniej.

Zawodniczkom życzymy powodzenia, a wszystkich zapraszamy od piątku do niedzieli w godzinach 10-16 do oglądania zmagań BUKOVINA World Snow Polo Masters 2018.