„Twój Jubileusz” w hołdzie Zbyszkowi Wodeckiemu

Przyjaciele Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewali największe przeboje artysty, który zmarł nagle w tym roku. Trasa koncertowa „Twój Jubileusz” dotarła do rodzinnego miasta artysty, a największa sala ICE Kraków dwukrotnie wypełniła się jego fanami.

To miała być jubileuszowa trasa Zbigniewa Wodeckiego z okazji 40 lat pracy. Koncerty zaplanowano do końca roku, zarezerwowano najpiękniejsze sale w Polsce, a nawet ruszyła sprzedaż biletów. Po nagłej śmierci artysty w maju tego roku jego bliscy ogłosili: nie odwołamy trasy – Zbyszka zastąpią na scenie przyjaciele.

Zgodnie z zapowiedziami trasa ruszyła w zeszłym tygodniu, a na każdy z koncertów w Szczecinie, Gdyni czy Łodzi przyszły tłumy.

Podczas dwóch koncertów w krakowskim Centrum Kongresowym ICE przeboje Zbigniewa Wodeckiego przypomnieli: Grupa MoCarta, Jacek Wójcicki, Halina Frąckowiak, Katarzyna Jamróz, Sławek Uniatowski, Beata Rybotcka, Łukasz Zagrobelny, Olga Bończyk, Kuba Badach i skrzypek Mariusz Patyra. Razem z Orkiestrą Collegium F grał zespół, który przez lata koncertował z Wodeckim.

Choć Zbyszka nie ma już wśród nas – dało się odczuć jego obecność na koncetach. Sprzyjały temu wspomnieniowe filmy, na których artysta rzuca się śnieżkami, prowadzi zabawne konwersacje z dziennikarzami, czy gra na skrzypcach prowadząc samochód.

Na sam koniec, głos oddano samemu Wodeckiemu. Zgasły światła, a z głośników rozległo się „Szczęście jest we mnie” na nutę „My way” Franka Sinatry. Ten wzruszający akcent zakończył piękny koncert, a nowy sens śpiewanych słów wycisnął łzy z najwierniejszych fanów artysty.

https://www.youtube.com/watch?v=BqDbyR6TmuE

W ramach Partnerstwa dla Krakowa zgromadzeni goście mogli zapoznać się z ofertą krakowskiego salonu Hyundai Autoneo, Grupa Autoremo.