Tour de Pologne Amatorów 2018

Prawie 3 tysiące kolarzy na starcie i bez mała 60 km do przejechania w upale, w górskim terenie. Działo się!

Jedni przyjechali po wyniki, inni dla rekreacji i wspólnej przejażdżki. Na trasie tysiące kibiców. Rodziny zawodników, ale i kibice, którzy już kilka dni wcześniej przyjechali aby brać udział w kolarskim święcie, jakim jest wyścig Tour de Pologne profesjonalistów i amatorów.

Historia współpracy Grupy Autoremo i Lang Team’u, organizatorów Tour de Pologne i Tour de Pologne Amatorów, sięga 2004 roku i zaczęła się od wspólnej organizacji Škoda Auto Grand Prix MTB w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielu naszych pracowników każdego roku angażuje się w organizację wyścigu, a Grupa Autoremo jest dostawcą floty dla BUKOVINA Resort – gospodarza najważniejszych etapów Tour de Pologne oraz wyścigu Tour de Pologne Amatorów.

Już kilka dni wcześniej pomagaliśmy w przygotowaniu trasy i oznakowaniu niebezpiecznych miejsc. Nasi ludzie pomagali również kolarzom na trasie oraz w organizacji strefy bufetu.

Nad bezpieczeństwem kolarzy czuwaliśmy również z powietrza. 

W tym roku dodatkowo wystartował nasz wspólny team: Bukovina Resort i Grupa Autoremo. Na tandemie pędzili Paweł Łukaszewicz i Tadeusz Błach. Udało im się przejechać trasę w 3 godziny i 25 minut.

Gratulujemy Pawłowi i Tadeuszowi, którzy wspólnie pokonali trudną trasę na tandemie.

Walka o zwycięstwo była niezwykle zacięta, a całą trasę najszybciej pokonał Sebastian Druszkiewicz (IN MOGILANY/NOWIS CYCLING TEAM), który uzyskał czas 1:37:11. O pięć sekund wolniejszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca Piotr Tomana (Agrochest Team). Trzeci wynik uzyskał Marcin Korzeniowski (Agrochest Team) – 1:38:28.

Wśród pań najlepszy czas uzyskała Magdalena Czusz – 1:59:17, drugi wynik uzyskała Angelika Grabiec (JAS-KÓŁKA, 2:00:53), a trzeci Kamila Biernat (IN MOGILANY/NOWIS CYCLING TEAM, 2:02:55).

Edward Kuchta, Czesław Lang i Elżbieta Land tuż przed startem TdP Amatorów. 

Na starcie pojawiło się wiele znanych osób i kolarskich gwiazd. Nie mogło zabraknąć oczywiście Czesława Langa, Dyrektora Generalnego Tour de Pologne, który zwyciężył w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:55:31.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walki z trudną, górską trasą. Dla nas każdy z Was jest zwycięzcą, bez względu na osiągnięty czas przejazdu! I już, z wyprzedzeniem, zapraszamy do Bukowiny Tatrzańskiej na przyszłoroczny Tour de Pologne Amatorów!