Sukces i kontynuacja Ekodopłaty Mazdy do modelu MX-30

Wprowadzona pod koniec września Ekodopłata Mazdy do pierwszego produkcyjnego modelu marki o napędzie całkowicie elektrycznym (EV) – MX-30 – została bardzo dobrze odebrana przez klientów. Dofinansowanie Mazdy w wysokości 18 750 zł do każdego egzemplarza, niezależnie od wybranego poziomu wyposażenia.

Ta kwota odpowiada maksymalnej wysokości dopłat rządowych wprowadzonych latem tego roku. Dzięki Ekodopłacie Mazdy imponująco wyposażona MX-30 w wersji KAI w kolorze Arctic White kosztuje 124 150 zł, co kwalifikuje ją do dodatkowej dopłaty w ramach rządowego programu „Zielony samochód”. Mogą się o nią ubiegać osoby, których wnioski do 31 lipca br. zostały pozytywnie rozpatrzone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Cieszymy się, że prosty i przejrzysty system Ekodopłaty Mazdy spotkał się z tak dużym zainteresowaniem klientów. Przypomnę, że z naszej oferty mogą skorzystać zarówno nabywcy indywidualni, jak i przedsiębiorcy, a uzyskanie dofinansowania z naszej strony nie wiąże się z żadnymi skomplikowanymi formalnościami.
Sukces Ekodopłaty Mazdy zachęcił nas do przedłużenia tej oferty na listopad, jednak duże zainteresowanie ze strony rynku powoduje, że mamy już ograniczoną liczbę samochodów. Mówimy o 27 sztukach, które mogą być objęte Ekodopłatą jeszcze do końca listopada.

Łukasz Paździor,
Dyrektor Zarządzający Mazda Motor Poland

Elektryczna Mazda MX-30 szybko przekonała do siebie klientów, którzy wybierając samochód z ekologicznym, w pełni elektrycznym napędem e-Skyactiv nie chcą rezygnować z jakości i komfortu jazdy. Nowa Mazda MX-30, zaprojektowana w zgodzie z filozofią KODO, oferuje piękną, minimalistycznie naszkicowaną sylwetkę kompaktowego SUV-a i eleganckie wnętrze klasy premium wykonane z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Wyróżniającym detalem wnętrza jest wykończenie elementów naturalnym korkiem, co nawiązuje do 100-letniej historii Mazdy, która rozpoczynała swoją działalność jako producent elementów z korka.

Sercem napędu e-Skyactiv jest akumulator litowo-jonowy o pojemności 35,5 kWh, zapewniający zasięg 265 km w cyklu miejskim (wg normy WLTP), co znacznie przekracza średnie dzienne zapotrzebowanie klientów europejskich wynoszące 48 kilometrów.[1] Ta specyfika MX-30 sprawia, że jest to samochód zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach.


[1] Na potrzeby tego badania firma Ipsos MORI na zlecenie Mazdy przeprowadziła w marcu 2019 r. ankietę na reprezentatywnej próbie 12072 dorosłych osób w wieku typowym dla kierowców, z wybranych rynków europejskich (Austrii, Belgii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wlk. Brytanii i Włoch).

Źródło: Mazda Motor Poland