Škoda z nagrodami Red Dot Design Awards w kategorii Interface & User Experience Design

Aplikacja MyŠKODA i system projektowania ŠKODA Flow zdobyły w tym roku uznanie jury prestiżowego konkursu Red Dot Design Awards. To pierwsza wygrana ŠKODA AUTO w kategorii Interface & User Experience Design. Dotychczas marka zdobyła dwanaście nagród za doskonały design produktu, a także cztery wyróżnienia w kategorii marka i design komunikacji.

Nowoczesne, intuicyjne interfejsy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu doświadczenia użytkownika. Cieszymy się z tegorocznych nagród Red Dot Design Award za koncepcję aplikacji MyŠKODA dostępnej na smartfony oraz cyfrowy system projektowania ŠKODA Flow. Wyróżnienia te są wyrazem ogromnego uznania dla naszej pracy. Koncepcje obsługi i nowoczesne interfejsy ŠKODA AUTO zostały dobrze przyjęte nie tylko przez naszych klientów, ale także przez uznanych na całym świecie ekspertów w dziedzinie projektowania.

Martin Jahn,
Członek zarządu ŠKODA AUTO ds. sprzedaży i marketingu

Dostępna na smartfony aplikacja MyŠKODA, otrzymała nagrodę Red Dot Design Award za koncepcję projektową w kategorii „Interface & User Experience Design”. Jury sklasyfikowało ją również jako „Best of the Best”. Aplikacja jest jedną z 61 nagrodzonych w tym roku kandydatur, a eksperci wybierali zwycięzców spośród 4110 zgłoszeń z 54 krajów. Obecna wersja programu umożliwia użytkownikom między innymi włączanie ogrzewania, klimatyzacji, odblokowywanie pojazdu za pomocą smartfona, a także rozpoczęcie procesu ładowania pojazdu w przypadku samochodów elektrycznych lub hybrydowych typu plug-in. Ponadto aplikacja MyŠKODA może dostarczyć ważnych informacji na temat różnych parametrów samochodu czy określić termin następnego przeglądu. Jej nowa koncepcja ma na celu uczynienie zdalnej obsługi pojazdu jeszcze szybszą i łatwiejszą. Projektanci i badacze ŠKODA AUTO skontaktowali się z setkami klientów, aby jeszcze lepiej zrozumieć ich potrzeby dotyczące e-mobilności. Dzięki tym ustaleniom z nowych funkcji w aplikacji można korzystać łatwo i intuicyjnie. Co więcej, jury konkursu doceniło zaangażowanie producenta w uczynienie e-mobilności „Simply Clever”.

Druga z nagród została przyznana marce za projekt „ŠKODA Flow”. To biblioteka online zawierająca ponad 1000 standardowych komponentów, wytycznych i zasobów dla projektantów, programistów i innych specjalistów, aby pomóc im w tworzeniu produktów cyfrowych. Skutkuje to ujednoliconym podejściem do interfejsów użytkownika na wszystkich platformach – od smartfonów i smartwatchów po komputery PC i system infotainment pojazdów. Szczegóły projektu przedstawia FILM.

Red Dot Desing Award przyznawane są co roku najbardziej innowacyjnym projektom w trzech głównych kategoriach: projektowanie produktu, projektowanie marki i komunikacji oraz koncepcja projektowa.

Źródło: Škoda Polska