Škoda Scala: Kolejny stopień innowacji

ŠKODA SCALA powstała na bazie samochodu koncepcyjnego VISION RS. Jest innowacyjna, dynamiczna, a zarazem funkcjonalna na co dzień. Bliżej poznaliśmy ją podczas światowego debiutu 6 grudnia 2018 w Tel Awiwie.

ŠKODA SCALA to nowy kompakt i zarazem nowy rozdział w historii marki. To auto, które wyznacza nowoczesne standardy w obszarze technologii, bezpieczeństwa i designu, a jednocześnie przyciąga codzienną praktycznością. To kolejny stopień w aspiracjach marki i właśnie dlatego nazwa modelu wywodzi się z łacińskiego słowa „scala” oznaczającego „schody” – symboliczny rozwój marki.

Nowa ŠKODA SCALA ma długość 4,362 m, szerokość 1,793 m i wysokość 1,469 m, co czyni ją kompaktową z zewnątrz i przestronną wewnątrz. Jej rozstaw osi wynoszący 2,649 m i bagażnik o pojemności 467 l świadczą o tym, że jest to samochód gotowy na wyzwania Twoje, Twojej paczki znajomych i całej rodziny.

Technologia

ŠKODA SCALA posiada na pokładzie najnowsze technologie rodem z pojazdów klasy premium. Dostęp do usługi Infotainment Online zapewnia duży ekran o przekątnej 9,2 cala – największy wśród modeli w tym segmencie. Towarzyszy mu opcjonalny wirtualny kokpit z przekątną 10,25 cala i możliwością personalizacji ustawień.

Design

W designie ŠKODY SCALA dominują emocje, dynamika i funkcjonalność. Dla podkreślenia niepowtarzalnego stylu, samochód może posiadać oświetlenie wnętrza w dwóch wariantach, białym i czerwonym, a także tapicerkę wykonaną z ekskluzywnego materiału Suedii.

Łączność

Dzięki funkcjonalnościom z zakresu Connectivity kierowca może otrzymać na telefon informacje na temat aktualnego przebiegu auta, zużycia paliwa czy lokalizacji samochodu oraz ustalać przyszłe trasy z dowolnego miejsca i wgrywać je bezpośrednio do systemu nawigacyjnego.

Przestronność

Oprócz dużej ilości miejsca dla pasażerów, ŠKODA SCALA zapewnia także bardzo obszerny bagażnik (467 l z możliwością powiększenia do 1 410 l). Jego tajemnicą jest nie tylko pojemność, ale również ustawność i łatwość zagospodarowania dzięki wielu Przemyślanym Rozwiązaniom typowym dla ŠKODY.

Bezpieczeństwo

ŠKODA SCALA zapewnia bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, a jednocześnie łączy je z komfortem dla kierowcy. By czerpać przyjemność z jazdy, ma on do dyspozycji m.in. systemy takie jak: PARK ASSIST, FRONT ASSIST, LANE ASSIST, CREW PROTECT ASSIST, LANE CHANGING ASSIST i SIDE ASSIST z REAR TRAFFIC ALERT. To wszystko dla maksymalnego bezpieczeństwa!

Zastosowanie uniwersalnej platformy A0 MQB w nowym modelu ŠKODY pozwoliło na stworzenie innowacyjnego i rewolucyjnego pojazdu, wyposażonego w zaawansowane rozwiązania technologiczne i systemy wspomagania kierowcy znane do tej pory z aut klasy premium. Nowa SCALA podnosi prestiż samochodów z segmentu A, gwarantując najwyższe standardy bezpieczeństwa podczas jazdy – mówi Christian Strube, członek Zarządu ŠKODA ds. rozwoju technologii.

ŠKODA SCALA została wyposażona w najwyższej klasy rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa. W bogatej ofercie dostępnych systemów, umożliwiających kierowcy i pasażerom pewną i spokojną jazdę, znalazł się m.in. Crew Protect Assist, który w wypadku kolizji automatycznie zamyka wszystkie okna oraz napina pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo, SCALA posiadać może aż dziewięć poduszek powietrznych, hamulec antykolizyjny MULTICOLLISION BRAKE oraz szeroki wachlarz rozwiązań z zakresu connectivity.

Już wkrótce w naszych salonach

Škoda Autoremo Nowy Targ

Szaflarska 170 34-400 Nowy Targ
salon: tel. 18 261 02 12

Škoda Autoremo Nowy Sącz

Wiśniowieckiego 123 33-300 Nowy Sącz
salon: tel. 18 444 41 11
tel. dla użyt. sieci T-Mobile 18 275 39 70

Tekst i fot: Materiały prasowe Skoda