Škoda Scala i Škoda Kamiq po liftingu: jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i dynamiczny design

Škoda kompleksowo odświeżyła swój kompaktowy model Scala oraz małego SUV-a Kamiq. Dzięki eleganckim, ostro zarysowanym liniom, Škoda Scala wygląda jeszcze bardziej dynamicznie, podczas gdy zmiany stylistyczne w modelu Kamiq nadały mu bardziej surowy wygląd. Dzięki ulepszonej gamie systemów wspomagania, pojazdy oferują teraz jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa czynnego i biernego. Po raz pierwszy dla tych modeli dostępne są również reflektory TOP LED Matrix

Oba odświeżone modele wyposażono w wydajne, nowoczesne silniki TSI generacji evo2 o mocy od 70 kW (95 KM) do 110 kW (150 KM). Zrestrukturyzowana gama oferty produktowej składa się z trzech wersji wyposażenia wraz z sześcioma wariantami wnętrza Design Selections oraz pakietami opcjonalnymi. Standardem jest teraz cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 8 cali oraz 8,25-calowy wyświetlacz systemu Infotainment. Nowe Škoda Scala i Škoda Kamiq dostępne są także w usportowionej wersji Monte Carlo.

Wyrazista Škoda Scala

Škoda Scala była pierwszym modelem, który zaprezentował obecny język projektowania marki. W ramach liftingu producent wykorzystał charakterystyczne cechy samochodu i jeszcze bardziej je udoskonalił. Dzięki przeprojektowanemu grillowi i zmienionym zderzakom z przodu i z tyłu, model jeszcze bardziej przypomina spektakularną koncepcję Vision RS. Dynamiczny wygląd podkreślają wysmuklone reflektory, po raz pierwszy dostępne z technologią TOP LED Matrix i modułami LED przypominającymi bryły lodu. Jako opcja wciąż dostępna jest charakterystyczna, wydłużona, tylna szyba z przyciemnianego szkła, sięgająca aż do (zaprojektowanych na nowo) tylnych świateł. Odnowiony model można zamówić aż w dziewięciu kolorach, m.in. w ekskluzywnym odcieniu Szary Steel. Škoda Scala Monte Carlo o sportowej stylistyce tradycyjnie charakteryzuje się licznymi czarnymi akcentami.

Surowy design najpopularniejszego SUV-a marki

Odświeżona Škoda Kamiq emanuje teraz bardziej SUV-ową prezencją. Mocny charakter modelu podkreśla większy i bardziej pionowy grill i przeprojektowane reflektory. Podwójne, charakterystyczne dla SUV-ów marki, listewki grilla są teraz bardziej wyraziste i tworzą kształt litery U w dolnej części. Dzięki powierzchniom lakierowanym w kolorze nadwozia i dużej czarnej powierzchni dyfuzora, nowy zderzak optycznie poszerza pojazd. SUV dostępny jest w dwóch lakierach niemetalizowanych i siedmiu lakierach metalizowanych. Ponadto, można zamówić go w przyciągającym wzrok kolorze specjalnym Pomarańczowy Phoenix. Kolejną opcją oferowaną dla modelu Kamiq jest Colour Concept – z dachem, słupkiem A i lusterkami zewnętrznymi w kontrastującym czarnym kolorze.

Zmodernizowane wnętrza

W ofercie modelowej Scala i Kamiq znajdują się teraz wnętrza Design Selections znane z całkowicie elektrycznej rodziny Enyaq i charakteryzujące się zharmonizowanymi kolorami i materiałami. W trzech nowych wersjach wyposażenia – Essence, Selection i sportowej wersji Monte Carlo – łącznie dostępnych jest aż sześć wariantów stylistycznych wnętrz. Ponadto, w kilku kategoriach znajdują się też opcjonalne pakiety wyposażenia, a także szereg opcji indywidualnych. Popularne warianty Monte Carlo tradycyjnie wyróżniają się czarnymi akcentami, a także sztuczną skórą Carbon we wnętrzu. W standardzie dostępny jest cyfrowy wyświetlacz o przekątnej 8 cali i 8,25-calowy wyświetlacz systemu Infotainment. Charakterystyczną dla marki gamę prostych, ale bardzo wygodnych rozwiązań uzupełniają teraz funkcje takie jak bezdotykowe otwieranie bagażnika, dostępne w tych modelach po raz pierwszy. Chcąc jeszcze bardziej ograniczyć emisję CO2 w trakcie produkcji, zarówno w nadwoziu, jak i we wnętrzu obu odświeżonych modeli zwiększono udział materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu.

Pakiety wyposażenia i opcje indywidualne

Dodatkowe elementy wyposażenia są oferowane w postaci pakietów w kilku kategoriach. Pakiet Assisted Drive obejmuje Adaptive Cruise Control – adaptacyjny tempomat (ACC) i Adaptive Lane Assist – asystenta pasa ruchu. Z kolei Assisted Drive plus oferuje dodatkowo wsparcie systemu Side Assist. Pakiety Winter obejmują funkcje m.in. ogrzewania kierownicy i przedniej szyby. Natomiast indywidualne opcje zawierają: system alarmowy, hak holowniczy, podgrzewane tylne siedzenia, elektryczną regulację foteli czy system nagłośnienia.

Źródło: Škoda Polska