Škoda przybliża świat samochodów elektrycznych i hybrydowych

Coraz więcej kierowców rozważa zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego. Świat aut z nisko- lub bezemisyjnym napędem jest fascynujący, ale jednocześnie zagadnienia związane z akumulatorami, procesem ładowania czy ogólną charakterystyką aut elektrycznych to dla wielu kierowców zupełnie nowy obszar. ŠKODA pokazuje, że codzienne korzystanie z samochodu elektrycznego lub hybrydowego typu plug-in jest bezpieczne i komfortowe, co sprawia że taki samochód jest już teraz na wyciągnięcie ręki.

Zalety akumulatorów litowo-jonowych

Akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się wysoką gęstością energii, dobrą wydajnością oraz długą żywotnością. Spełniają one wszystkie wymagania producenta pod względem przydatności do codziennego użytkowania, kryteriów bezpieczeństwa czy cyklu życia eksploatacyjnego.

Akumulatory w samochodach ŠKODY rozmieszczone są płasko w podwoziu, przez co samochód staje się jeszcze bardziej przestronny. A dzięki nisko i centralnie położonemu środkowi ciężkości auta zyskują także bardzo dobre właściwości jezdne, które uwidaczniają się podczas zwinnego pokonywania zakrętów. Akumulatory modeli opartych na modułowej platformie dla samochodów elektrycznych MEB, takie jak elektryczny SUV ŠKODY, który będzie świętował swoją premierę w tym roku, umieszczone w specjalnej ramie ochronnej oraz są osłonione od spodu, dzięki czemu spełniają wszelkie standardy bezpieczeństwa.

Ładowanie bez tajemnic

Korzystanie z ładowarek jest intuicyjne, proste i bezpieczne. Zelektryfikowane modele ŠKODY są przystosowane do codziennego ładowania. Nie jest konieczne ładowanie akumulatorów do 100%, można zakończyć proces ich ładowania w dowolnym momencie bez obaw o spowodowanie uszkodzenia. Nie ma również konieczności odłączenia kabla zaraz po zakończonym procesie ładowania. Dołączona do każdego pojazdu instrukcja informuje, w jakim stanie naładowania najlepiej akumulatory utrzymywać, żeby służyły jak najdłużej.

Samochody z silnikami elektrycznymi posiadają również specjalne zabezpieczenie, które uniemożliwia uruchomienie silnika, jeśli kabel ładujący jest wciąż podpięty. Nie ma zatem obawy, że kieruwca ruszy pojazdem, który nadal jest podłączony do zewnętrznego źródła energii. Dzięki odpowiedniej aplikacji możliwe jest również zdalne zarządzanie procesem ładowania.

Bezpieczeństwo i komfort w każdych warunkach

Baterie litowo-jonowe gwarantują bezpieczeństwo w każdych sytuacjach, zarówno podczas codziennej eksploatacji, jak i w ekstremalnych warunkach pogodowych. Wbudowana bateria jest wodoodporna i specjalnie uszczelniona, dzięki czemu nie zagraża jej nawet przejazd przez głęboką wodę. Zabezpieczone są także kable i system ładujący, które pozwalają na korzystanie z ładowarek również podczas deszczu. Niegroźne dla samochodu, systemu napędowego i pasażerów są także burze. Akumulator posiada osłonę elektromagnetyczną, która zabezpiecza go także przed odziaływaniem pola magnetycznego emitowanego np. urządzenia mobilne czy instalacje wysokonapięciowe w samochodzie.

Źródło: Skoda Polska