Škoda prezentuje wnętrza modelu Enyaq iV: inspirujące opcje Design Selections do wyboru

ŠKODA przedstawia zupełnie nową strukturę wyboru wyposażenia dla nowego elektrycznego SUV-a ENYAQ iV. Do wyboru jest wiele opcji Design Selections, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów i zapewniają wysoki komfort zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. We wszystkich opcjach wykorzystano materiały naturalne, pochodzące z recyklingu lub przetworzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dostosowanie pojazdu do indywidualnych potrzeb klienta jest proste i wygodne.

ŠKODA wytycza nowe ścieżki w projektowaniu samochodowych wnętrz. Wraz z modelem ENYAQ iV pojawiło się kilka opcji indywidualnego wyboru stylu pojazdu – Design Selections. Są one inspirowane nowoczesnym wnętrzarstwem znanym ze współczesnych mieszkań. Poszczególne opcje Design Selections różnią się między sobą m.in. tapicerką, elementami ozdobnymi, deską rozdzielczą, użytymi materiałami oraz wyglądem dywaników, konsoli środkowej i oświetlenia wnętrza.

Wnętrza samochodów inspirowane nowoczesnymi mieszkaniami

Podstawowy model ENYAQ 50 iV oferuje minimalistyczną opcję Studio. Opcja Loft dostępna w standardzie w wersji ENYAQ 60 iV jest zainspirowana nowoczesnymi mieszkaniami młodych rodzin. Dwupoziomową deskę rozdzielczą wykończono dwoma kolorami. Inne opcje Design Selections dostępne są w wyposażeniu dodatkowym. Lodge reprezentuje zrównoważony charakter i innowację, Lounge to jakość i ekskluzywność, a Suite i ecoSuite oferują luksusowe detale. W wersji ENYAQ RS iV opcja RS Lounge podkreśla sportowy charakter pojazdu, z kolei opcja RS Suite zachwyca elegancją.

Nowa koncepcja designu modelu ENYAQ iV łączy cechy przestronnego miejsca oraz strefy wypoczynkowej. Po raz pierwszy oferujemy nasze nowe opcje Design Selections. Przypominają one nowoczesne przestrzenie mieszkalne, charakteryzując się doskonale dobranymi kolorami oraz materiałami. Ponadto proponujemy przejrzyście skonstruowane pakiety opcji zawierające różne motywy stylistyczne, z kilkoma dodatkowymi możliwościami dostępnymi dla każdego modelu. Oznacza to, że możemy zapewnić klientom wybór, który jest jasny i prosty, a jednocześnie wyjątkowy.

Norbert Weber,
Dyrektor ds. projektowania wnętrz ŠKODA

Materiały ekologiczne

W opcjach Lodge i ecoSuite ŠKODA postawiła na zrównoważony rozwój. Tapicerka w opcji Lodge wykonana jest w 40% z certyfikowanej wełny, spełniającej surowe wymogi firmy Woolmark. Znak Wool Blend Performance jest zastrzeżony dla produktów mających w swoim składzie od 30% do 49,9% certyfikowanej wełny. Pozostałe 60% to poliester pochodzący z recyklingowanych butelek PET. Jak podkreślił Weber, unikatowa tkanina sprawia, że podróżowanie modelem ENYAQ iV staje się jeszcze większą przyjemnością.

Obicia foteli mają przyjemną fakturę i zapewniają komfortową temperaturę. Skórzana tapicerka w odcieniu koniaku dostępna w opcji ecoSuite Design Selection jest wytwarzana w zrównoważony sposób. Skórę użytą do jej produkcji garbuje się przy pomocy wyciągów z liści oliwnych.

Kilka prostych kroków do konfiguracji

ŠKODA przeorganizowała dostępność wyposażenia dodatkowego i zmieniła strukturę wyboru wersji podstawowych, aby konfigurowanie modelu ENYAQ iV było jeszcze łatwiejsze. Uproszczono również proces składania zamówienia, który teraz jest bardziej przyjazny dla użytkownika. By zamówić spersonalizowany model ENYAQ iV, wystarczy zaledwie kilka kliknięć.

Źródło: Škoda Polska