Škoda prezentuje cennik modelu Superb iV, pierwszego auta marki z napędem hybrydowym typu plug-in

SUPERB iV to pierwsza ŠKODA, pod której maską kryją się dwa silniki. W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, łącząc korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik spalinowy. Luksusowy samochód dostępny jest w wariantach Ambition oraz Style z bogatymi pakietami wyposażenia w standardzie, a także w usportowionej wersji Sportline i ekskluzywnej Laurin&Klement.

SUPERB iV to pierwszy model ŠKODY z napędem hybrydowym typu plug-in. Jednostkę spalinową uzupełnia silnik elektryczny zapewniając łączną moc 160 kW (218 KM). Akumulator litowo-jonowy w ŠKODZIE SUPERB iV ma pojemność 13 kWh, pozwalając na pokonanie do 62 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną w cyklu WLTP. Kierowcy mogą wybrać jeden z trybów jazdy: E-mode, Hybrid lub Sport. W trybie elektrycznym pojazd porusza się niemal bezszelestnie i przyspiesza od 0 do 60 km/h w 5 s. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu samochód posiada generator dźwięku silnika E-Noise. Z w pełni naładowanym akumulatorem i pełnym zbiornikiem paliwa samochód pokona do 930 km bez przerw na tankowanie oraz ładowanie.

Innowacyjne systemy multimedialne 

Wszystkie wersje ŠKODY SUPERB iV wyposażone są w najnowszej generacji multimedialne systemy Infotainment, systemy wspomagania kierowcy oraz systemy bezpieczeństwa. Na ekranie nowego SUPERBA iV można wyświetlić dane dotyczące zużycia energii, poziomu naładowania akumulatora i energii odzyskiwanej z hamowania. Model oferuje w standardzie system nawigacji AMUNDSEN z 8-calowym ekranem dotykowym, obsługą głosową i Wi-Fi. Dzięki zintegrowanej karcie eSIM z pakietem danych samochód jest zawsze online, a obliczanie trasy oraz przekazywanie informacji o ruchu drogowym odbywa się w czasie rzeczywistym. Dostęp do obsługi aplikacji mobilnych Android Auto i Carplay zapewnia funkcja SmartLink+.

Bogate wyposażenie dla bezpieczeństwa i komfortu

Hybrydowy wariant flagowego modelu oferuje niespotykane dotąd szerokie wyposażenie w standardzie. Wersja Ambition obejmuje m.in.: nawigację AMUNDSEN z 8-calowym ekranem dotykowym, obsługą głosową i Wi-Fi, adaptacyjne reflektory LED Top Matrix, tylne światła LED TOP, automatyczną dwustrefową klimatyzację Climatronic, zawieszenie adaptacyjne DCC, tempomat, funkcję FRONT ASSIST, system łączności SmartLink+. Ponadto w podstawowym wyposażeniu znajdują się kabel do ładowania z gniazda domowego 230 V/10 A oraz kabel do ładowania prądem przemiennym ze stacji ładowania do 3,6 kW.

Wersja Style oferuje w standardzie m.in.: bezkluczykowy system obsługi samochodu KESSY FULL, elektrycznie sterowany fotel kierowcy z pamięcią ustawień, podgrzewane fotele przednie czy dźwiękochłonne przednie boczne szyby.

Wariant Sportline posiada sportowe fotele przednie, tapicerkę z Alcantary®, trójramienną skórzaną wielofunkcyjną kierownicę z łopatkami do zmiany przełożeń oraz pakiet oświetlenia wewnętrznego LED AMBIENTE.

Najbogatsza wersja nowej ŠKODY SUPERB iV Laurin&Klement w wyposażeniu standardowym zapewnia: systemy bezpieczeństwa LANE ASSIST, SIDE ASSIST i REAR TRAFFIC ALERT, trójstrefową klimatyzację elektroniczną CLIMATRONIC, 18-calowe obręcze kół ze stopów lekkich oraz ŠKODA SOUND SYSTEM.

Wszystkie modele ŠKODY SUPERB iV mogą być opcjonalnie wyposażone w dwa dodatkowe systemy wspomagające, dostępne wyłącznie dla tego modelu – asystenta cofania i parkowania z przyczepą Trailer Assist oraz system Area View 360 stopni, który zapewnia kierowcy widok otoczenia dookoła pojazdu za pośrednictwem czterech kamer.

Cennik pierwszego modelu hybrydowego typu plug-in w ofercie ŠKODY dostępny jest pod linkiem.

Źródło: Skoda Polska