Škoda Polska jako pierwsza prezentuje systemy bezpieczeństwa w technologii rozszerzonej rzeczywistości

ŠKODA ruszyła z pionierskim projektem wykorzystującym technologię rozszerzonej rzeczywistości. Teraz klienci marki będą mogli doświadczyć działania systemów bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie w danej chwili się znajdują.

Użytkownicy korzystając z platform Facebook lub Instagram, mają możliwość wybrania jednego z ośmiu wyselekcjonowanych efektów i przetestowania innowacyjnych systemów bezpieczeństwa w technologii 3D. To kolejny projekt marki zorganizowany z okazji akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA. Jako lider w zakresie digital experience ŠKODA korzysta z nowych technologii, by zwiększyć świadomość użytkowników dróg w zakresie bezpieczeństwa.

Rok 2021 w ŠKODZIE upływa pod znakiem bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą szeregu wielokierunkowych działań podjętych w ramach akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA. Marka porusza temat współdzielenia dróg przez wielu użytkowników: kierowców, rowerzystów oraz pieszych. Dzięki kampaniom medialnym, działaniom edukacyjnym oraz zaawansowanym technologiom zwiększa świadomość społeczną, a co za tym idzie poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

Jako lider w zakresie digital experience ŠKODA oferuje swoim klientom innowacyjny projekt oparty na technologii rozszerzonej rzeczywistości. Do tej pory prezentowanie samochodowych systemów bezpieczeństwa odbywało się w sposób konwencjonalny, z wykorzystaniem dwóch wymiarów. Jednak #ROKBEZPIECZEŃSTWA stał się doskonałym pretekstem, by poszerzyć wiedzę użytkowników na temat systemów bezpieczeństwa w jeszcze bardziej angażujący sposób.

Użytkownik, niezależnie od tego, gdzie się znajduje, może wybrać jeden z ośmiu wyselekcjonowanych efektów i dzięki animacji 3D sprawdzić, jak systemy bezpieczeństwa funkcjonują w ruchu drogowym. Pionierski projekt jest dostępny na Facebooku i Instagramie marki. Aby zapoznać się z działaniem systemów na Facebooku wystarczy wejść w zakładkę Messenger – wyślij wiadomość. W przypadku serwisu Instagram funkcjonalność dostępna jest w zakładce EFEKTY.

 W ŠKODZIE od lat wsłuchujemy się w potrzeby klientów i chcemy jak najlepiej na nie odpowiadać. Właśnie dlatego poruszamy temat bezpieczeństwa na drogach w niestandardowy sposób. Wierzymy, że doświadczenie działania systemów bezpieczeństwa za pomocą technologii rozszerzonej rzeczywistości realnie wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa użytkowników dróg. Idziemy z duchem czasu, opierając się na rozwiązaniu z zakresu „mobile first”. To kolejne pionierskie działanie tego typu. Warto wspomnieć choćby o Salonie Online ŠKODY. Choć inne marki zastosowały podobne rozwiązania w czasie pandemii, my zrobiliśmy to dużo wcześniej, wyprzedzając branżowe trendy.

Łukasz Matyla,
Kierownik Zespołu ds. Komunikacji i CRM

Innowacyjne systemy bezpieczeństwa stosowane w modelach marki czynią je jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów w swoich segmentach i pomagają wpływać na poziom bezpieczeństwa drogowego. To dowód na to, że komfort i bezpieczeństwo nie tylko kierowców, ale również innych użytkowników dróg niezmiennie należą do priorytetów ŠKODY.

Źródło: Škoda Polska