Škoda Octavia zdobyła nagrodę Red Dot przyznawaną za wyjątkowy design

Nowa generacja ŠKODY OCTAVIA została wyróżniona prestiżową nagrodą Red Dot. Bestsellerowy model został zaprojektowany zgodnie z nowym językiem designu ŠKODY, w którym elementy estetyczne podkreślają wyrazistość i nowy charakter pojazdu. Nowa linia nadwozia modelu Octavia, zamknięta w eleganckich proporcjach, wywarła duże wrażenie na jury złożonym z około 40 ekspertów z całego świata. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 22 czerwca podczas gali Red Dot w niemieckim Essen.

W nowym modelu OCTAVIA, oprócz ekspresyjnych i strukturalnych elementów aktualnego wzornictwa ŠKODY, zwróciliśmy szczególną uwagę na eleganckie i dynamiczne proporcje oraz zapewnienie jeszcze większej przestronności wnętrza. Wydłużona sylwetka oraz obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarze do 19 cali nadają nowej generacji modelu OCTAVIA potężny wygląd

Oliver Stefani,
Szef ŠKODA AUTO Design

Nowa OCTAVIA emanuje ponadczasowym designem wyrażającym pewność siebie. W nowej generacji modelu akcent położono na odświeżoną linię zderzaka i ostro zarysowane przednie reflektory LED. Przeprojektowane, niskie relingi dachowe podkreślają wydłużoną sylwetkę wersji Combi, natomiast liftback posiada linię zbliżoną do coupé. Koncepcja aranżacji wnętrza modelu OCTAVIA jest równieć nowa. W modelu zastosowano wolnostojący, centralny monitor oraz wykończenia z materiałów znanych z klasy premium. We wnętrzu znalazły się także wielopoziomowy zestaw wskaźników i odmieniona konsola środkowa, a na pierwszy plan wysuwa się nowa dwuramienna kierownica z eleganckim chromowanym wykończeniem.

Nowy design nie tylko akcentuje wizualne zalety modelu OCTAVIA, ale zapewnia również doskonałe własności aerodynamiczne.

Czternaste wyróżnienie dla ŠKODY

Nagroda Red Dot jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. Jury złożone z 40 ekspertów z całego świata zrzesza niezależnych profesorów wzornictwa, dziennikarzy branżowych i projektantów. W tym roku ocenili każdy z około 6500 produktów na podstawie kryteriów takich jak stopień innowacyjności, jakość projektu, funkcjonalność, długowieczność i wpływ na środowisko. Laureaci zostali wybrani podczas 65. już edycji konkursu, otrzymując Red Dot, jako ogólnoświatowy znak rozpoznawczy wyjątkowego wzornictwa.

Pierwszą nagrodę Red Dot ŠKODA zdobyła w 2006 roku za model OCTAVIA COMBI II generacji. W 2017 roku wyróżnienia zdobyły dwa modele: OCATVIA trzeciej generacji oraz SUV KODIAQ.

Źródło: Skoda Polska