Škoda Karoq w nowej odsłonie zadebiutuje już 30 listopada

Od momentu wprowadzenia na rynek wiosną 2017 roku model KAROQ znacząco przyczynił się do sukcesu marki ŠKODA. Kompaktowy SUV zdobył uznanie użytkowników i redakcji motoryzacyjnych na całym świecie, odgrywając kluczową rolę w kształtowaniu rozwoju marki w ostatnich latach. Od 2017 r. z linii produkcyjnych zjechało ponad 500 000 sztuk modelu KAROQ, a w 2020 r. i w I połowie 2021 r. był to najlepiej sprzedający się SUV marki i drugi najpopularniejszy samochód producenta, ustępujący jedynie modelowi OCTAVIA. ŠKODA KAROQ w odświeżonej wersji zadebiutuje przed szeroką publicznością 30 listopada 2021 r. podczas premiery online.

Model KAROQ od początku zachwycał naszych klientów bogactwem przestrzeni i typową dla marki ŠKODA funkcjonalnością. W minionym roku był to nasz najpopularniejszy SUV, a trend ten utrzymał się aż do pierwszej połowy 2021 r. – co obrazuje jego znaczenie w portfolio naszych modeli.

Jestem przekonany, że nowa, odświeżona edycja modelu KAROQ pozwoli dalej budować historię jego sukcesu i zainteresuje naszą marką nowych klientów.

Martin Jahn,
Członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu ŠKODA AUTO

Wprowadzenie na rynek ŠKODY KAROQ w 2017 r. było drugim etapem kampanii SUV-ów w portfolio marki i okazało się to strzałem w dziesiątkę. Model stał się jednym z kluczowych czynników sukcesu marki. W 2020 r. pojazdy z segmentu SUV stanowiły już prawie 40% światowej sprzedaży ŠKODY.

W 2020 r. i I połowie 2021 r., KAROQ był najpopularniejszym SUV-em ŠKODY i drugim najlepiej sprzedającym się samochodem, zaraz za modelem OCTAVIA. Od 2017 r. z linii produkcyjnych zjechało ponad 500 000 sztuk kompaktowego SUV-a, który jest dostępny w 60 krajach na całym świecie. ŠKODA produkuje go w Czechach, na Słowacji, ale także w Rosji czy Chinach.

Ekscytujący design oraz inne zalety modelu KAROQ

Design modelu KAROQ utrzymany został w tym samym duchu projektowym, w którym powstała ŠKODA KODIAQ: krystaliczne elementy, dynamiczne kształty i ostre linie. Kontynuowano także konwencję ŠKODY, w ramach której nazwy modeli SUV-ów zaczynają się na K, a kończą na Q. Co ciekawe, nawiązuje to do Alutiiq – języka pierwotnych mieszkańców Alaski.

Kompaktowe wymiary modelu KAROQ sprawiają, że samochód idealnie sprawdza się w mieście, jednak dostępny w wyposażeniu tryb terenowy i wysoki prześwit oraz opcjonalny napęd na cztery koła sprawiają, że auto w mgnieniu oka może dostosować się do trudniejszego terenu. Dzięki wyjątkowej przestronności i dużemu bagażnikowi jest idealnym pojazdem dla rodzin oraz użytkowników, którzy prowadzą aktywny styl życia. ŠKODA KAROQ oferuje bezpieczeństwo czynne i bierne, wspomagane przez liczne systemy – gwarantuje to jeszcze lepszy komfort i bogactwo zaawansowanych funkcji łączności. Opcjonalne tylne siedzenia VarioFlex to tylko jedna z wielu funkcji Simply Clever, jakie dostarcza ten niezwykle funkcjonalny model.

Lawina nagród od mediów motoryzacyjnych

ŠKODA KAROQ cieszy się popularnością nie tylko wśród klientów. Model zdobył także szerokie uznanie międzynarodowych redakcji motoryzacyjnych. Świadczyć o tym mogą liczne nagrody, które zdobył od momentu debiutu w 2017 r.

Marka ŠKODA już dzisiaj zaprasza na premierę online odświeżonego modelu KAROQ, która odbędzie się 30 listopada 2021 roku i będzie transmitowana na kanałach marki.

Źródło: Škoda Polska