Škoda Kamiq wśród pięciu finalistów nominowanych do nagrody Best Buy Car of Europe 2020

ŠKODA KAMIQ znalazła się wśród pięciu najlepszych aut nominowanych do nagrody „Best Buy Car of Europe 2020” przyznawanej przez europejską organizację AUTOBEST. Zwycięski samochód wybierany jest przez jury składające się z czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych z 31 europejskich krajów. W tym roku werdykt zapadnie po ostatnich jazdach testowych, które odbędą się 27 i 28 listopada na tureckim torze wyścigowym Intercity Istanbul Park. Zwycięzca zostanie ogłoszony w połowie grudnia.

Europejska organizacja AUTOBEST każdego roku przyznaje nagrody najlepszym samochodom dostępnym na rynku w danym roku. W tym roku jury, składające się z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 31 krajów europejskich, wybierze po 3 samochody spośród 5 finalistów, biorąc pod uwagę 13 różnych kategorii: od designu i wyposażenia, przez użyteczność i technologię, po ekologiczność i cenę pojazdu. Z modeli oferowanych przez ŠKODĘ do tej pory nagrodę „Best Buy Car of Europe” zdobyła w 2002 roku ŠKODA FABIA. W tym roku o tytuł zwycięzcy zawalczy trzeci SUV dostępny w ofercie marki, ŠKODA KAMIQ.

ŠKODA KAMIQ to kolejny etap szeroko zakrojonej ofensywy produktowej marki. Ten miejski SUV charakteryzuje się nowoczesną linią nadwozia, komunikującą nowy język stylistyczny producenta. Auto posiada nową generację systemów infotainment, najnowsze systemy bezpieczeństwa oraz bogate wyposażenie standardowe. KAMIQ łączy zalety SUV-a, takie jak większy prześwit i wyższą pozycję za kierownicą, ze zwinnością i dynamiką aut kompaktowych.

Wymiary nowej ŠKODY KAMIQ to 4,241 m długości, 1,793 m szerokości oraz 1,531 m wysokości. Wartości te zapewniają bardzo przestronne wnętrze, gwarantujące wysoki komfort jazdy. Dodatkowo duży rozstaw osi, wynoszący 2,651 m, pozostawia pasażerom siedzącym z tyłu dużo miejsca na kolana oraz zapewnia pojazdowi bardzo dobre właściwości jezdne. 182 mm prześwitu daje z kolei wysoką perspektywę prowadzenia i ułatwia wjazd na krawężniki. W życiu codziennym bardzo pomocny będzie przestronny bagażnik o wyróżniającej się w tej klasie aut pojemności 400 l.

Samochód występuje na rynku polskim z szeregiem atrakcyjnych pakietów wyposażenia, a z okazji wprowadzenia go do sprzedaży dostępny jest w specjalnej ofercie premierowej.

Źródło: Skoda Polska