Škoda i Parkopedia pomogą kierowcom odnaleźć miejsce parkingowe szybciej i łatwiej w czasie rzeczywistym

ŠKODA AUTO połączyła siły z Parkopedią, światowym liderem usług parkingowych, by ułatwić kierowcom w całej Europie znalezienie odpowiedniego miejsca do zaparkowania. Dzięki podpisanej umowie użytkownicy samochodów ŠKODY mają dostęp do informacji w czasie rzeczywistym o milionach miejsc parkingowych w całej Europie, które są wyświetlane za pośrednictwem systemu nawigacji pojazdu lub aplikacji ŠKODA Connect. Lokalizator miejsc parkingowych jest jedną z wielu funkcji mobilnych usług internetowych zawartych w aplikacji ŠKODA Connect.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego lub najbliższego wielopoziomowego parkingu w obcym mieście może być nerwowym przeżyciem. Na szczęście kierowcy pojazdów marki są wspierani w poszukiwaniu miejsca parkingowego za pośrednictwem mobilnych usług internetowych ŠKODA Connect. Dzięki współpracy z firmą Parkopedia kierowcy ŠKODY mają dostęp do informacji o milionach miejsc parkingowych w całej Europie. Za pomocą systemu nawigacyjnego pojazdu lub aplikacji ŠKODA Connect App, którą można pobrać z Apple App Store lub Google Play Store, najtańsze i najbliższe opcje parkingowe są wyświetlane w danej lokalizacji lub pod wybranym adresem. Oprócz opłat aplikacja pokazuje również, czy miejsca parkingowe są rzeczywiście wolne – w czasie rzeczywistym, w zależności od dostępności. Najnowsza wersja aplikacji ŠKODA Connect App lub systemu nawigacyjnego może również umożliwiać prowadzenie bezpośrednio do wybranego miejsca parkingowego.

Zdalna komunikacja dzięki ŠKODA Connect

Stale poszerzamy naszą ofertę usług ŠKODA Connect, aby ułatwić naszym klientom zdalny dostęp do pojazdów i komunikację. Kolejnym ważnym elementem jest współpraca z Parkopedią. Parkopedia oferuje kierowcom ŠKODY usługę parkowania i integrujące doświadczenie użytkownika poprzez aplikację ŠKODA Connect i wyświetlacz Infotainment pojazdu.

Jan Havlas,
Koordynator projektów Connected Car w ŠKODA AUTO

Cieszymy się, że możemy zaoferować firmie ŠKODA nasze usługi parkingowe premium w Europie na wielu platformach. Ta umowa jest jeszcze jednym przykładem na to, jak Parkopedia zapewnia bezproblemową integrację usług parkingowych.

Hans Puvogel,
Dyrektor operacyjny Parkopedii

Założona w 2007 roku Parkopedia dostarcza szczegółowych informacji o ponad 70 milionach miejsc parkingowych w 15 000 miastach i 89 krajach świata. Należą do nich parkingi wielopoziomowe oraz publiczne i prywatne obiekty parkingowe.

Źródło: Škoda Polska