Škoda Enyaq nagrodzona w konkursie EV Drivers’ Choice

Konkurs EV Drivers’ Choice GEVA Awards to inicjatywa globalnej organizacji zrzeszającej użytkowników aut elektrycznych z całego świata – Global EV Drivers’ Alliance (GEVA). W tegorocznej edycji, koordynowanej przez EV Klub Polska, zaproszono ich do głosowania i wyboru z ponad 120 bezemisyjnych modeli oferowanych na rynku globalnym. Decyzją 220 000 kierowców z 37 krajów Škoda Enyaq znalazła się w dziesiątce najlepszych samochodów elektrycznych. Model uplasował się na 5 miejscu, co pokazuje, że świetnie odpowiada na potrzeby kierowców na świecie.

EV Drivers Choice to międzynarodowa nagroda przyznawana przez jury złożone z użytkowników pojazdów elektrycznych z całego świata, którzy należą do 63 klubów zrzeszonych w Global EV Drivers Association (GEVA). Kierowcy oddali głosy online, wskazując faworyta wśród 120 dostępnych modeli oraz krótko uzasadnili swój wybór. Pierwsza edycja konkursu, koordynowana przez EV Klub Polska, została rozstrzygnięta 26 maja 2023 r. podczas EV Experience Business Day na Torze Modlin w Warszawie.

 Wyróżnienie w konkursie EV Drivers Choice cieszy podwójnie, ponieważ przyznane zostało przez realnych użytkowników pojazdów elektrycznych. Warto podkreślić, że jest to nagroda globalna, uwzględniająca głosy kierowców z aż 37 krajów. Ten sukces utwierdza nas w przekonaniu, że transformacja Škody w kierunku elektromobilności przebiega bardzo efektywnie, a marka zmierza w odpowiednim, przyszłościowym kierunku. Jest to niezwykle budujące i daje energię do dalszego działania, m.in. nad projektami naszych nowych, sześciu elektrycznych aut, które wejdą na rynek do 2026 r.

Klaudyna Gorzan,
Kierownik ds. PR marki Škoda

Źródło: Škoda Polska