Silnik Mazdy Skyactiv-X został uznany za Innowację Motoryzacyjną Roku w plebiscycie The Best of Moto 2019

W drugiej edycji plebiscytu The Best of Moto, organizowanego przez redakcję moto.pl, nagrodę za Innowację Motoryzacyjną Roku zdobył silnik Mazdy Skyactiv-X. To nowatorskie rozwiązanie wykorzystujące zapłon samoczynny sprężonej mieszanki sterowany świecą zapłonową jest unikatową technologią Mazdy i dostępny jest na rynku w dwóch modelach nowej generacji: Nowej Maździe 3 i Maździe CX-30.

Nagroda za Innowację Motoryzacyjną Roku dla przełomowego silnika Skyactiv-X jest potwierdzeniem, że, w opinii ponad 20 tys. internautów biorących udział w głosowaniu, nowa technologia napędu spalinowego będzie odgrywać poważną rolę w motoryzacji przyszłości.

Odbierając nagrodę, Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland podkreślił, że nagroda dla Skyactiv-X w tak ważnej kategorii, jak Innowacja Technologiczna Roku jest dowodem na to, że silnik spalinowy nadal ma przed sobą obiecujące perspektywy rozwoju. „Skyactiv-X to nowy typ jednostki spalinowej, która łączy zalety silników benzynowego i Diesla – czyste spaliny oraz wysokoobrotowy charakter z niskim zużyciem paliwa i szybką reakcją na pedał gazu. Dzięki tym cechom Skyactiv-X jest najczystszym i najbardziej wydajnym silnikiem spalinowym w swojej kategorii pojemnościowej. To niezwykle ważne, bo w perspektywie najbliższych kilkunastu lat, zanim wszyscy przesiądziemy się do samochodów z alternatywnymi źródłami napędu, będziemy potrzebować ekologicznych silników spalinowych, by móc się cieszyć jazdą samochodem zachowując czyste sumienie.”

W plebiscycie The Best of Moto wyróżnienia przyznawane były nie tylko przez dziennikarzy i ekspertów branżowych, ale też przez czytelników, którzy przez miesiąc oddawali głosy na samochody i rozwiązania nominowane w kategorii głównej oraz w kategoriach specjalnych.

Źródło: Mazda Motor Poland