Sądeczanin Roku 2018 wybrany

Kochają Sądecczyznę i stąd pochodzą. Mają w sobie siłę i pozytywną energię. To najlepsi z najlepszych. To oni są bohaterami wielkiej gali dorocznego plebiscytu na „Sądeczanina Roku” organizowanej przez Fundację Sądecką. Partnerem 20. edycji plebiscytu jest Grupa Autoremo. Patronem medialnym portal Sądeczanin.info.

Ci najlepsi z najlepszych to wspaniała konkursowa szesnastka: Jarosław Jakubowski, nauczyciel i doktorant Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, którego największą życiową pasją jest historia, Bronisław Kozieński, który pisze znakomite wiersze, Krystyna Kronenberger, szefowa Sądeckich Amazonek, która wspiera kobiety chore na raka piersi.

To także Wojciech Mróz, nauczyciel wychowania fizycznego w podstawówce w Jelnej, który doprowadził do ogólnopolskiego sukcesu dziewczęta grające w piłkę nożną, Iwona Mularczyk, przewodnicząca sądeckiej rady miasta, która zaraża młodzież ideą wolontariatu i niesienia pomocy potrzebującym, Jacek Nowak, pszczelarz z Kamiannej, który rozsławia miodową wioskę na cały kraj, Antoni Piętka zasłużony strażak ochotnik jednostki ze Starego Sącza.

Jest też ksiądz mitrat Jan Pipka, proboszcz parafii grecko-katolickiej, który przywrócił dawną świetność największej na Łemkowszczyźnie cerkwi murowanej w Krynicy, Dorota Smaga, dyrektor II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, niezwykle oddana swoim uczniom, Izabela Szafrańska, której sukcesy w The Voice of Poland rozsławiły Sądecczyznę, Sławomir Szczerkowski, komendant Główny Związku Strzeleckiego „Strzelec”, który zaraża młodzież swoją miłością do wojska.

Wśród laureatów plebiscytu znaleźli się również Dawid Szufryn, kapitan drużyny Sandecji, którego kibice cenią za wierność zespołowi na dobre i złe, Karol Trojan, ultramaratończyk i propagator biegania boso, ksiądz prałat Józef Wałaszek niezmordowany proboszcz-społecznik z Podegrodzia, Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala, która z determinacją rozbudowuje i modernizuje placówkę oraz Andrzej Zięcina, piekarz z Łęki, który słynie z najlepszego w okolicy chleba i działalności na rzecz lokalnego rzemiosła.

Wojciech Mróz, Sądeczanin Roku 2018.

W tegorocznej edycji plebiscytu w sumie oddano 9426 głosów, z czego 9203 były ważne. Najwięcej, bo aż 1977 głosów, otrzymał Wojciech Mróz i to on został Sądeczaninem Roku 2018.

Pełną relację z uroczystej gali przeczytać można w portalu Sądeczanin.info, który był głównym patronem medialnym wydarzenia.

Partnerem tegorocznej edycji plebiscytu
Sądeczanin Roku jest Grupa Autoremo.