Rozpoczął się festiwal Opera Rara 2018

Niezwykłe arie Jeana-Philippe’a Rameau i Christopha Willibalda Glucka zainaugurowały tegoroczną edycję Opera Rara. Mecenasem Festiwalu jest Partner dla Krakowa – Grupa Autoremo i BUKOVINA Resort.

18 stycznia w Sali Audytoryjnej Centrum Kongresowego ICE Kraków gwiazdą wieczoru był wybitny bas-baryton Stéphane Degout, znany m.in. ze scen w Aix-en-Provence, Glyndebourne czy Royal Opera House. Towarzyszył mu Pygmalion pod batutą Raphaëla Pichona. Feeria barw i moc harmonii Rameau w kontraście z dbałością o szczegół i wierność pierwiastkowi dramatycznemu Glucka – recital pokazał nie tylko wyśmienitych artystów, ale nade wszystko piękno i zróżnicowanie francuskiej XVIII-wiecznej opery. Pichon oparł program koncertu na motywie Piekła, który przewijać się będzie także podczas innych wydarzeń festiwalu.

[Więcej o koncercie inauguracyjnym na stronie krakow.pl]

Piękny, ludzki głos przepełniony emocjami to główny atut krakowskiego festiwalu Opera Rara! By go usłyszeć w całej gamie – znani artyści sięgną po różnorodne formy, style i epoki – od końca XVII wieku aż po końcówkę XX! I tak między 18 stycznia a 13 lutego melomani usłyszą i zobaczą trzy recitale wokalne z fortepianem, trzy recitale z towarzyszeniem orkiestry, dwa koncerty z operami w wersjach koncertowych oraz dwie nowe kreacje stworzone specjalnie dla krakowskiej widowni.

[Więcej informacji o Opera Rara oraz program festiwalu na stronie operarara.pl]