Rok temu w zakładach Volkswagen Poznań ruszyła produkcja modelu Caddy 5

Rok temu, z fabryki Volkswagen Poznań wyjechały pierwsze egzemplarze nowej, piątej już generacji modelu Volkswagena Caddy. Od tego momentu, w poznańskich zakładach Volkswagena wyprodukowano ponad 75 500 egzemplarzy nowego Caddy w kilku wersjach nadwozia.

Uruchomienie produkcji Caddy 5 w fabryce w Poznaniu wiązało się z imponującą rozbudową tej fabryki i ze znacznymi inwestycjami w unowocześnienie procesów produkcyjnych. Na przestrzeni dwóch lat poprzedzających start produkcji Caddy 5, w poznańskiej fabryce Volkswagena zintegrowano tereny zakładu przebudowując i unowocześniając układ drogowy w jego okolicach. Stanęła nowa hala logistyczna o powierzchni 46.000 m2. O ponad 14.000 m2 rozbudowano też halę spawalni, a w niej zainstalowano 450 nowych robotów produkcyjnych.

Fabryka Volkswagen Poznań jest jedyną na świecie, w której od 2003 roku produkowane są model Caddy 5. To bardzo ważna pozycja w naszej gamie produktowej, ale również w portfolio sprzedażowym całej marki Volkswagen Samochody Dostawcze. Zmiany infrastrukturalne pozwoliły unowocześnić naszą fabrykę, a tym samym produkcję Caddy 5 i wprowadzić ją na ścieżkę dynamicznego rozwoju. Dzięki tym modernizacjom, poznański zakład jest dziś jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Dietmar Mnich,
Prezes zarządu Volkswagen Poznań

Piąta generacja tego bestsellerowego modelu osadzona jest na platformie MQB, wykorzystywanej także w produkcji aktualnego modelu Golf. Fakt zbudowania tego samochodu na modułowej platformie dla pojazdów z silnikiem montowanym poprzecznie, daje znacznie większe możliwości konstrukcyjne i wyposażeniowe pojazdu. Innowacyjne systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo i czynią prowadzenie łatwiejszym. Zanim rozpoczęto produkcję Caddy 5, w zakładzie w Poznaniu poczyniono szeroko zakrojone inwestycje w infrastrukturę i automatyzację procesów produkcyjnych.

Volkswagen Caddy od wielu już lat cieszy się ogromną popularnością zarówno na rynku polskim jak i na całym świecie. Wystarczy wspomnieć, że globalnie sprzedano już ponad trzy miliony egzemplarzy pierwszych czterech generacji Caddy. Tylko w 2020 roku uruchomiono sprzedaż modelu Caddy 5 w 40 krajach na pięciu kontynentach, a w Polsce oddaliśmy do rąk klientów prawie 2000 sztuk nowego Caddy.

Magda Piekarczyk-Olszak,
Kierownik komunikacji marketingowej i PR marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Atrakcyjny design, przemyślana koncepcja oraz najlepsza jakość wykonania tego samochodu, znalazły uznanie wśród fachowców w branży. Caddy 5 zdobył aż osiem nagród przyznawanych najlepszym vanom, a wśród najważniejszych były nagroda Best Vans Award, czy pierwsze miejsce w plebiscycie niemieckiego magazynu AutoBild dla tej kategorii samochodów.

Źródło: Volkswagen Polska