Rekordowa sprzedaż modeli Tucson i Elantra w październiku

Hyundai Tucson – wiodący model w portfolio marki Hyundai, był w październiku najlepiej sprzedającym się SUV-em na polskim rynku. W minionym miesiącu odnotowano aż 662 rejestracje tego modelu, dzięki czemu Tucson wyprzedził dotychczasowych liderów.

Wprowadzony do sprzedaży w 2015 roku Hyundai Tucson, produkowany jest w nowoczesnej fabryce w czeskich Nosovicach, a dzięki wyróżniającej stylistyce i wyposażeniu w zaawansowane systemy zapewniające komfort i bezpieczeństwo, pozostaje wizytówką marki Hyundai w Europie.

Niewątpliwy sukces sprzedażowy odnotował także nowy model Elantra, którego europejska premiera miała miejsce podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Poznaniu.

Hyundai Elantra szóstej generacji został najbardziej doceniony na polskim rynku, na który w okresie od stycznia do października trafiło 686 sztuk tego modelu. Tym samym Polska stała się niekwestionowanym liderem sprzedaży Elantry w całej Europie.

Nowy model został wyposażony m.in. w system wykrywania martwego pola (BSD), czy system ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA).
W konstrukcji nadwozia wykorzystano o 32% więcej stali o wysokiej wytrzymałości, w celu uzyskania większej trwałości i sztywności.

Samochód jest dostępny z wydajnymi i oszczędnymi jednostkami napędowymi: 1.6 benzyna o mocy 128 KM i 1.6 Diesel o mocy 136 KM.

Wszystkie modele marki Hyundai dostępne są z 5-letnią gwarancją bez limitu kilometrów, uzupełnioną o 5 lat Assistance i 5 lat kontroli technicznej.

opr. Hyundai