Prezentacja Mazdy 3 TCR

Mazda Motorsports zaprezentowała najnowszy element swojego programu sportów motorowych, przedstawiając całkowicie nowy samochód wyścigowy – Mazdę 3 TCR. Ten model ruszy na podbój torów wyścigowych w ramach cyklu IMSA Michelin Pilot Challenge 2020, zaczynając od startu w czterogodzinnym Endurance Challenge, który jest częścią weekendowego wyścigu Rolex 24 w Daytona, 26 stycznia 2020 r.

Podtrzymując wyrazisty design Nowej Mazdy 3 w wersji hatchback, Mazda3 TCR jest uzbrojona w najnowszą odsłonę języka projektowania KODO – Dusza Ruchu. Zgodnie z założeniami studia Mazda Design America w Irvine w Kalifornii, projektanci spędzili niezliczone godziny dbając o to, by aerodynamika Mazdy 3 TCR była zgodna ze wszystkimi przepisami TCR i współgrała z gładkimi liniami nadwozia Nowej Mazdy 3.

Seria wyścigowa TCR stanowi dla nas doskonałą okazję do zaprezentowania Nowej Mazdy3 i zapewnienia naszym klientom dodatkowej możliwości uczestniczenia w rywalizacji sportowej samochodami Mazdy. Część naszych najważniejszych sukcesów w IMSA i SRO TC Americas zawdzięczamy oddanym klientom, którzy zdecydowali się startować samochodami Mazdy i mamy nadzieję, że następne pokolenie kierowców dostrzeże ten sam potencjał w Mazdzie 3 TCR.

Masahiro Moro
Prezes i dyrektor generalny Mazda North American Operations

Nowa Mazda3 charakteryzuje się wyjątkowym designem i rozwiązaniami technicznymi, z których Mazda jest znana, i dzięki którym stanowi fantastyczny fundament dla rozwoju Mazdy3 TCR.Od kilku sezonów czekaliśmy na możliwość powrotu do serii IMSA Michelin Pilot Challenge i wszyscy w Mazdzie jesteśmy bardzo podekscytowani, że stanie się to właśnie w 2020 r. Z niecierpliwością oczekujemy sukcesu Mazdy 3 TCR w seriach IMSA, SRO Americas i w mistrzostwach TCR na całym świecie.

John Doonan
dyrektor Mazda Motorsports

Mazda3 TCR będzie napędzana przez czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 350 KM oraz sześciobiegową skrzynię biegów sterowaną łopatkami. Opracowana i wspierana przez Long Road Racing, producenta samochodu Global Mazda MX-5 Cup, Mazda3 TCR posiada homologację pozwalającą na udział w 36 cyklach mistrzostw TCR rozgrywanych na całym świecie. Cena bazowa Mazdy3 TCR będzie wynosiła 175 000 dolarów amerykańskich.

Źródło: Mazda Motor Poland