Premiera jubileuszowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu podczas Chicago Auto Show 2019

Mazda Motor Corporation ogłosiła, że światowa premiera okolicznościowej edycji Mazdy MX-5 z okazji 30-lecia modelu, odbędzie się podczas salonu Chicago Auto Show 2019, który otwarty zostanie dla publiczności od 9 lutego 2019.

Mazda MX-5 zadebiutowała także w Chicago podczas Motor Show w 1989 roku. Teraz, z okazji 30-lecia modelu, powstała jego specjalna jubileuszowa edycja, w uznaniu zaangażowania klientów na całym świecie, którzy stoją za sukcesem modelu na przestrzeni trzech dekad.

Jako najpopularniejszy roadster w historii, z więcej niż milionem egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, w tym z ponad 350 tysiącami sztuk w Europie, MX-5 stała się symbolem filozofii motoryzacyjnej Mazdy oraz niestrudzonego dążenia do zapewnienia kierowcom czystej przyjemności z jazdy.

Trzy dekady obecności na rynku zaowocowały także powstaniem w Europie, od Islandii po Włochy, spontanicznych klubów, zrzeszających oddanych fanów MX-5, zjednoczonych pasją do Jinba Ittai, poczuciem jedności kierowcy i samochodu, dokładnie w duchu, który MX-5 definiuje od samego początku.

Jubileuszowa edycja z okazji 30-lecia modelu jest najnowszą z bogatej kolekcji unikalnych MX-5, stworzonych przez lata.

MAZDA ZAPOWIADA PREZENTACJĘ NASTĘPUJĄCYCH MODELI PODCZAS CHICAGO AUTO SHOW

Samochody, które wkrótce trafią do sprzedaży: Mazda MX-5 Edycja Jubileuszowa na 30-lecie modelu (światowa premiera)

Samochody, będące w sprzedaży: Mazda3, Mazda6, Mazda CX-9, Mazda CX-5, Mazda CX-3

Źródło: Mazda Motor Poland