Pierwszy polski pokaz „Twarzy” Małgorzaty Szumowskiej

Zdobywcę Srebrnego Niedźwiedzia – drugiej najważniejszej nagrody konkursu głównego 68. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie – film „Twarz” Małgorzaty Szumowskiej zobaczyliśmy premierowo w Krakowie.

Partner dla Krakowa – Grupa Autoremo – miał przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

„Twarz” to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

W roli głównej wystąpił Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”), któremu partnerują: Agnieszka Podsiadlik (nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump”) i debiutująca na dużym ekranie Małgorzata Gorol, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Za zdjęcia i montaż odpowiadali stale współpracujący z Małgorzatą Szumowską – Michał Englert i Jacek Drosio. Scenografia to dzieło Marka Zawieruchy („Wołyń”, „W imię…”, „Róża), kostiumy Katarzyny Lewińskiej („Body/Ciało”, „Córki Dancingu”, „Disco Polo”) i Julii Jarży („Body/Ciało”, „W imię…”, „33 sceny z życia”), zaś charakteryzacja Waldemara Pokromskiego („Maria Skłodowska-Curie”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). W filmie wykorzystano utwory zespołu Metallica.

„Twarz” pojawi się w polskich kinach już 6 kwietnia.