Pierwsze szczegóły wnętrza nowej Škody Fabia

ŠKODA ujawnia kolejne szczegóły nowej generacji modelu FABIA i po raz pierwszy pokazuje jego wnętrze w oficjalnym szkicu projektowym. Auto oferuje jeszcze więcej miejsca, daje poczucie przestronności i zachwyca świeżymi kolorami. Marka systematycznie udoskonala koncepcję wnętrza wdrożoną już w najnowszej ŠKODZIE OCTAVIA, wprowadzając coraz to nowsze detale.

Nowa, czwarta generacja ŠKODY FABIA oparta jest na platformie MQB-A0 Grupy Volkswagen, dzięki czemu jest dłuższa i szersza niż jej poprzedniczka. Nowe wymiary sprawiają, że wnętrze samochodu jest bardziej przestronne. Symetrycznie zaprojektowana deska rozdzielcza z centralnym, wolnostojącym wyświetlaczem i kolorowymi poziomymi ozdobnymi elementami podkreśla szerokość wnętrza, a linia pod wyświetlaczem inspirowana jest charakterystycznym wyglądem grilla ŠKODY. Duże okrągłe kratki nawiewu po prawej i lewej stronie to nowe akcenty, podobnie jak kolorowe elementy w konsoli środkowej i nowo zaprojektowane chromowane klamki drzwi.

Duży wyświetlacz dotykowy jako centralny element

Duży, wolnostojący wyświetlacz dominuje we wnętrzu nowej ŠKODY FABIA. Ekran dotykowy umożliwia łatwe sterowanie nowoczesnymi systemami Infotainment oraz wieloma innymi funkcjami pojazdu. Szkic projektowy przedstawia również konfigurowalny wirtualny kokpit, który jest kluczową cechą większych modeli ŠKODY, a teraz debiutuje jako opcja dla modelu FABIA.

Źródło: Škoda Polska