Otylia Swim Tour w Nowym Targu: Ciężki trening z Mistrzynią

Ponad sto dzieciaków trenowało z mistrzynią olimpijską Otylią Jędrzejczak. Głównym sponsorem nowotarskiej edycji Otylia Swim Tour była Grupa Autoremo.

W niedzielę od rana do późnego popołudnia na basenie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu oraz w pobliskiej Szkole Podstawowej nr 11 odbywały się warsztaty dla dzieci, ich trenerów i rodziców. Dla każdej z tych grup przygotowano osobne zajęcia, by dostarczyć im odpowiednio sprofilowanej wiedzy.

Główną bohaterką warsztatów była Otylia Jędrzejczak – mistrzyni olimpijska z Aten, dwukrotna mistrzyni świata, pięciokrotna mistrzyni Europy na długim basenie, trzykrotna rekordzistka świata, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski. To ona i jej profesjonalnie przygotowana kadra trenerska przekazywała uczniom, tym mniejszym i tym większym, wiedzę z zakresu techniki żywienia, psychologii sportu, korekcji wad postawy oraz oczywiście technik pływania.

Dzieci, choć pod koniec dnia zmęczone ciężkim treningiem, były zachwycone. Była również okazja do zdobycia autografu i zrobienia wspólnego zdjęcia. Otylia obiecała, że nie zapomni o Nowym Targu i jeśli tylko nadarzy się okazja – znów nas odwiedzi.

Głównym organizatorem spotkania z Otylią i jej ekipą trenerską była Szkółka Pływacka DELFIN. Współorganizatorami MCSiR Nowy Targ i Miasto Nowy Targ.