Odmieniona Mazda 2 trafi do salonów na początku 2020 roku

Wyróżniająca się nowymi, wyrafinowanymi detalami nadwozia, innowacyjnymi technologiami Skyactiv oraz systemami bezpieczeństwa i-Activesense Mazda2, czyli odmieniona wersja popularnego hatchbacka segmentu B, trafi do sprzedaży na europejskich rynkach na początku 2020 r.

Najnowsza ewolucja stylistyki języka projektowania KODO – Dusza Ruchu dodaje Maździe 2 więcej subtelnego prestiżu dzięki prostocie i dynamice odzwierciedlonej w minimalistycznej estetyce nadwozia. Szerokość, stabilność i elegancja wyrzeźbionej sylwetki samochodu została dodatkowo wzmocniona przez nowe 16-calowe felgi aluminiowe o wysokim połysku. 

Materiały wykończeniowe i kolorystykę kokpitu precyzyjnie dobrano z myślą o stworzeniu harmonijnej i wysmakowanej przestrzeni wnętrza porównywalnej z samochodami segmentu B klasy premium. W zakresie wyciszenia kabiny osiągnięto nowy poziom – badania Mazdy nad emisją i kontrolą hałasu odbieranego przez pasażerów pojazdu, zaowocowały nowym, lepszym poziomem wyciszenia i „wyższą jakością” ciszy odbieranej przez podróżujących. Komfort i wygodę we wnętrzu zapewniają także liczne opcje wyposażenia dodatkowego, jak podgrzewana kierownica, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czy pełna kompatybilność systemu Mazda Connect z Apple CarPlay i AndroidAuto.

Najnowsze rozwiązania z zakresu Architektury Mazda Skyactiv-Vehicle zostały zastosowane, by wzmocnić odczuwanie jedności kierowcy z samochodem w duchu Jinba-Ittai. Przeprojektowane fotele przednie zapewniają możliwość optymalnego ustawienia eliminującego zmęczenie i potęgującego poczucie spójności z samochodem, zapewniając łatwe prowadzenie i wygodną obsługę urządzeń pokładowych.

Zawieszenie jest teraz przestrojone tak, by zapewniać płynniejsze ruchy pojazdu i tym samym zagwarantować bardziej komfortową jazdę, a system G-Vectoring Control Plus (GVC Plus) został dopasowany z myślą o stabilnym i bezpiecznym prowadzeniu w każdych warunkach drogowych

Odmieniona Mazda2 dostępna będzie do wyboru z jednym z trzech napędów benzynowych Skyactiv-G o pojemności 1,5 litra przekazujących moc na przednie koła. Silniki 75 i 90 KM połączone z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, wyposażone są w system Mazda M Hybrid, jednostka o mocy 90 KM będzie mogła też współpracować z automatyczną, sześciostopniową przekładnią.

Technologia Mazda M Hybrid pomaga obniżyć zużycie paliwa wykorzystując energię odzyskaną podczas hamowania do zasilania pokładowych urządzeń elektrycznych, a dodatkowo wspiera pracę układu napędowego, zapewniając płynne wrażenia z jazdy.

Poszerzona gama zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-Activsense obejmuje teraz nie tylko seryjne przednie reflektory LED, ale także, dostępne w opcji, adaptacyjne oświetlenie LED, asystenta pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, czy system kamer 360.

Odmieniona Mada2 w udany sposób łączy wyjątkowy design, najwyższej klasy jakość wykonania i ergonomię z oszczędnym zużyciem paliwa na poziomie porównywalnym do samochodów z napędem hybrydowym, zapewniając tym samym prawdziwą przyjemność prowadzenia w duchu Jinba-Ittai.

Pierwsze egzemplarze Mazdy 2 po zmianach modelowych trafią do polskich salonów w marcu 2020 r., a już jesienią Mazda Motor Poland ujawni szczegółowe specyfikacje i ceny odmienionego modelu

Źródło: Mazda Motor Poland