Nowy Volkswagen Amarok: z Afryki Południowej w Świat

Pojazd, który czuje się jak w domu nie tylko w australijskim interiorze, ale także na bezdrożach RPA: nowy Amarok trzeciej generacji marki Volkswagen Samochody Dostawcze, wejdzie do sprzedaży w roku 2022. Wstępne szkice projektowe ukazują jego możliwe zastosowania.

Miejsc i okoliczności wykorzystywania samochodów typu pick-up jest na całym świecie nieskończenie wiele. Mogą dostarczać lekarstwa i żywność do odległych miejsc, pomagać w ochronie dzikich zwierząt na afrykańskiej sawannie albo ratować życie w górach i na plażach. Nowy Volkswagen Amarok – wszechstronny i terenowy, stworzony jest by realizować właśnie takie zadania. Ponadto doskonale sprawdza się również na otwartym terenie, np. na placu budowy, czy podczas jazdy po leśnych, nierównych drogach. Zaprojektowany przez zespoły konstruktorów z Australii i z Europy nowy pick-up klasy premium, będzie w przyszłości produkowany w RPA. Nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze zadebiutuje w roku 2022.

Bez znaczenia, czy to Południowa Afryka, Australia, czy Europa – pick-upy reprezentują pewien styl i pewne podejście do życia. Bez nich wiele prac i zadań byłoby niemożliwych do wykonania. Duży ładunek do przewiezienia, trudna droga, a nawet bezdroża – ten kto jest właścicielem pick-upa wie, że może na nim polegać. Volkswagen Amarok już od 2011 roku jest wykorzystywany do ochrony dzikich zwierząt w RPA. Marka Volkswagen Samochody Dostawcze jest bowiem partnerem Wilderness Foundation Africa (WFA) w jej ważnych działaniach na rzecz ochrony nosorożców.

Zupełnie nowy samochód z “klarownym genotypem Volkswagena”

Wygląda świetnie i ma wiele możliwości: nowy Amarok nie tylko zyskał całkowicie nowy wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, ale będzie miał też o wiele bogatsze wyposażenie, które przyda się nie tylko jako narzędzie pracy.

Amarok umożliwia to, co w wielu miejscach na pierwszy rzut oka wydaje się niemożliwe: ułatwia życie swoim użytkownikom, pomagając im w pracy i życiu codziennym. To dlatego, że Amarok dostarcza rozwiązania, które umożliwiają naszym klientom osiąganie ich celów – szczególnie wtedy, gdy sprawy stają się trudne.

Dr Lars Krause,
Członek zarządu Volkswagen Samochody Dostawcze ds. sprzedaży i marketingu

W swojej trzeciej generacji, nowy pojazd ma znacznie więcej systemów wspomagania kierowcy i wie, jak zaimponować klientom w zakresie łączności. Nowy Amarok, którego produkcja rozpocznie się w roku 2022, będzie wyposażony w innowacje, które nie były wcześniej spotykane w tym segmencie pojazdów. I oczywiście nadal nie odstraszy go żaden trudny teren.

Jako wszechstronny samochód marki Volkswagen Samochody Dostawcze, nowy Amarok zachwyca pięknie poprowadzonymi liniami i ogólnym wyglądem.

Masywny i charakterystyczny przód, a przede wszystkim definiujący cały samochód design, wyróżniają nowego Amaroka i podkreślają jego ambicje bycia liderem segmentu. Nadaliśmy sile i mocy nowego Amaroka jednoznaczny wyraz – z wyraźnym DNA Volkswagena zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Albert-Johann Kirzinger,
Szef działu designu w Volkswagen Samochody Dostawcze

Model Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze produkowany jest od 2010 roku, a najnowsza generacja tego pick-upa klasy premium wytwarzana będzie w Silverton w RPA. W ciągu ostatniej dekady na całym świecie sprzedano ponad 800 000 Amaroków.

W Europie nowego Amaroka zamawiać będzie można pod koniec roku 2022.

Źródło: Volkswagen Polska