Nowy Volkswagen Amarok: najwyższa użyteczność również zimą

Duże i niestandardowe ładunki, trudne drogi i przejazdy w terenie – nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze sprawdza się w wielu różnych sytuacjach. Ilość wykorzystanych w nim rozwiązań jest tak duża, jak różnorodne są jego możliwości zastosowania jako pick-upa. Premiera tego nowego, imponującego samochodu odbędzie się latem, a pod koniec roku 2022 będzie go można zamówić na kilku pierwszych rynkach.

Nowy Amarok zachwyci nas zupełnie nowym designem. Z zewnątrz będzie na przykład o dziesięć centymetrów dłuższy i ponad cztery centymetry szerszy od obecnej wersji. Ten wszechstronny dostawczy i terenowy samochód zostanie zmodernizowany również wewnątrz. Pokazuje to najnowszy szkic.

Nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze zachwyca wyraźną stylistyką.
Widać ją również we wnętrzu tego pick-upa. Nieskomplikowana, powiedziałbym „męska” architektura, wzory niczym z designu maszyn, przejrzyste, napięte powierzchnie i wysokiej jakości kokpit przenoszą ten samochód na zupełnie nowy poziom i podkreślają prawo Amaroka do ubiegania się o status pojazdu premium.

Albert-Johann Kirzinger,
Główny designer marki Volkswagen Samochody Dostawcze

Nowy Amarok będzie wyposażony w jeszcze bardziej zaawansowane i wszechstronne rozwiązania techniczne, czyniące z niego nie tylko narzędzie pracy. W swojej najnowszej generacji, samochód będzie posiadał znacznie więcej systemów wspomagania kierowcy i będzie mógł zaimponować klientom rozbudowaną ofertą usług mobilnych. Nowy Amarok, który na rynku pojawi się w tym roku, będzie więc wyposażony w innowacje, które do tej pory nie były spotykane w tym segmencie.

Jeśli chodzi o układ napędowy, w nowym Amaroku nadal stosować będziemy wysokowydajne silniki wysokoprężne TDI.
W przyszłości dostępny będzie również mocny V6 TDI, a także inne jednostki napędowe, specyficzne dla danego rynku. Innymi słowy, w zależności od konkretnego rynku, sprawność i wydajność tego pick-upa bazować będzie na jednostkach wysokoprężnych lub benzynowych.

Lars Menge,
Szef marketingu produktów w Volkswagen Samochody Dostawcze

Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest produkowany od roku 2010. Od początku produkcji sprzedano ponad 815 000 tych pojazdów. Najnowsza wersja pick-upa klasy premium, opracowana przez zespoły w Australii i Europie, będzie produkowana w południowoafrykańskim mieście Silverton.

Źródło: Volkswagen Polska