Nowy Sącz: Rowerowe zakończenie wakacji ze Škodą i Bike Atelier

Moc atrakcji czekała na uczestników organizowanej w Małopolskim Parku Rekreacji Przestrzennej imprezy „Bezpieczny powrót do szkoły”. Tematem przewodnim pikniku były rowery, bo to z roku na rok coraz bardziej popularna forma aktywności dla dzieci i dorosłych.

W sobotę od rana do godzin popołudniowych na chętnych czekała ciężarówka od Bike Atelier wypełniona najnowszymi modelami jednośladów Merida. Wśród nich nie zabrakło cieszących się dużym zainteresowaniem elektryków, które można było dowolnie testować na nowosądeckich dróżkach i bezdrożach.

Obok swoje pojazdy prezentowała Škoda, której historia ponad sto lat temu zaczęła się właśnie od produkcji rowerów. Choć z czasem firma przekształciła się w producenta samochodów – chętnie wspiera wszelkie formy aktywności rowerowej i kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo użytkowników jednośladów. Doradcy handlowi nowosądeckiego dealera Škoda Autoremo (ul. Wiśniowieckiego 123) prezentowali najnowsze modele czeskiego producenta: Scala, Karoq i Kodiaq oraz zapraszali do jazd próbnych.

Niedziela to kolejny dzień testów rowerowo-motoryzacyjnych. A do tego konkursy, zabawy i wiele szans na zdobycie wartościowych nagród. I tak na chętnych czekała jazda sprawnościowa, oczywiście na rowerze, składanie roweru na czas, wymiana dętki czy najbardziej oblegany – konkurs rodzinny. Na trzyosobowe ekipy złożone z małych i dużych członków familii czekały cztery zadania: montaż roweru na bagażniku samochodowym, podwójny slalom na rowerze, pompowanie koła i składanie puzzli. Konkurs wymagał pełnej współpracy wszystkich członków rodziny, a każde najmniejsze podparcie lub błąd kończył się doliczeniem karnych sekund. Najlepiej w konkursie poradziła sobie rodzina państwa Komperdów, która wszystkie konkurencje ukończyła w niespełna 5 minut. W nagrodę zwycięzcy otrzymają dowolną, wybraną przez siebie Škodę na weekend i pakiet całodziennych karnetów do Term BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Dodatkowe atrakcje zapewnili również partnerzy pikniku. Na stoisku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu funkcjonariusze przybliżali techniki pracy policjantów: pobierali odciski palców, badali trzeźwość i pouczali – szczególnie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem. Chętni mogli zasiąść za sterami radiowozu lub policyjnego motocykla i popularną „suszarką” ISKRA sprawdzić prędkość kolegów pędzących po ścieżkach miasteczka rowerowego.

W głowie zakręcił wszystkim Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Przywieziony przez nich symulator dachowania cieszył się ogromnym zainteresowaniem, choć niektórzy potrzebowali dłuższej chwili zastanowienia, czy na pewno chcą zasiąść w wirującym fotelu. Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz ze swoimi psiakami pokazała techniki ratowania z użyciem czworonogów oraz omówiła sposoby ich szkolenia. Druhowie z OSP Nowy Sącz Biegonice zrobili wszystkim niespodziankę rozkładając kurtynę wodną, która pomogła nam przetrwać ten upalny dzień.

Swoje stoisko miały również Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej, które od lat plasują się w czołówce najlepszych obiektów tego typu w Polsce. Dzieci mogły liczyć na piękne malowidła na buziach, a rodzice na spore zniżki przy zakupie biletów na ciepłe baseny. Na scenie prezentowali się tancerze z grupy ADEEM, a czas umilał sądecki wokalista Michał Skoczeń.


Organizatorzy: Grupa Autoremo oraz sklep Bike Atelier w Nowym Sączu.

Główny sponsor motoryzacyjny: Škoda.

Partner strategiczny: Termy BUKOVINA.

Partnerzy wydarzenia: Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, OSP Nowy Sącz Biegonice.