Nowy model Kona: opływowy, wyrazisty, śmiały

Hyundai zaprezentował kolejne szczegóły modelu Kona, którego oficjalna premiera zaplanowana jest na najbliższe miesiące. Kona jest kontynuacją nowego kierunku w stylistyce aut marki Hyundai – samochód wyróżnia śmiały charakter projektu, dzięki czemu będzie mocno wyróżniającym się modelem w segmencie kompaktowych SUV-ów.

Przód samochodu jest wyrazisty, co dodatkowo podkreśla kaskadowy grill – charakterystyczny element stylistyczny w modelach marki Hyundai. W aucie zastosowano nowe, podwójne reflektory przednie, a światła LED do jazdy dziennej umieszczono na górze reflektorów.

Kona wyznaczy nowe standardy w segmencie kompaktowych SUV-ów. Inżynierom zależało na zapewnieniu kierowcy doskonałej widoczności, komfortu prowadzenia oraz odpowiedniej dynamiki jazdy.

Pojawienie się modelu Kona oznacza wejście marki Hyundai do segmentu B-SUV a w efekcie zwiększenie ekspansji w segmencie modeli typu SUV. Kona kontynuuje także tradycję nazewnictwa modeli SUV Hyundaia, związaną z nazwami geograficznymi – podobnie jak Creta, Santa Fe, Tucson, Veracruz.

Kona to nazwa regionu na Hawajach, kojarzonego z aktywnymi sposobami spędzania czasu, co znajduje odzwierciedlenie w dynamicznym charakterze modelu.

Kolejne informacje na temat modelu Kona pojawią się w niedalekiej przyszłości, a pierwsza pełna prezentacja samochodu planowana jest latem 2017 r.

opr. Hyundai