Nowy Hyundai Tucson eliminuje stres związany z podróżowaniem

Nowy Hyundai TUCSON zapewnia wygodną jazdę nawet podczas długich podróży. Czwarta generacja udanego kompaktowego SUV-a Hyundaia jest wyposażona w funkcje, które sprawią, że każda rodzinna wycieczka będzie równie przyjemna, jak jej cel.

Hyundai TUCSON został zaprojektowany z myślą o nowoczesnych rodzinach. Dzięki połączeniu najnowocześniejszych funkcji oraz czystej technologii, kierowcy podróżujący z dziećmi mogą swobodnie przemieszczać się autostradą, korzystając z szeregu udogodnień. Ponadto pięcioletnia, nieograniczona gwarancja zapewnia rodzinom podróżowanie z jeszcze większym spokojem.

Nowy Hyundai TUCSON zbudowany jest na nowej platformie, dzięki czemu jest większy niż model poprzedniej generacji. Powiększone wymiary oznaczają, że rodzina będzie miała we wnętrzu jeszcze więcej miejsca. Spora przestrzeń na nogi z tyłu sprawia, że nawet rodzice podróżujący na kanapie mogą wygodnie usiąść podczas dłuższych podróży. Zapewnia to również dużo miejsca na foteliki samochodowe, dzięki czemu podróżowanie z małymi dziećmi jest jeszcze wygodniejsze. Nowy TUCSON oferuje jeden z największych bagażników w swojej klasie: dzięki zwiększonej pojemności zmieści się w nim do 620 litrów pakunków. Wystarczy jednak pociągnąć za dźwignię od strony bagażnika i złożyć oparcia tylnych siedzeń, aby trzykrotnie powiększyć przestrzeń bagażową. Dla dodatkowej wygody auto ma funkcję o nazwie Walk-in Device, która umożliwia przesuwanie i rozkładanie przedniego fotela pasażera za pomocą przycisków umieszczonych w oparciu. Ta funkcja ułatwia pasażerom z tyłu wsiadanie i wysiadanie z samochodu, a rodzicom montaż fotelika samochodowego dla dziecka.

Rozwiązania zwiększające komfort i wygodę rodziny

Nowy TUCSON oferuje bogactwo komfortowych funkcji przyjaznych dla rodziny, które zaprojektowano tak, aby były łatwe w obsłudze. Te rozwiązania są przydatne nie tylko dla kierowcy, ale dla wszystkim pasażerów, niezależnie od tego, na którym siedzeniu podróżują. Hyundai TUCSON czwartej generacji został tak opracowany, aby zapewnić jeszcze wyższy komfort podróży dla osób siedzących z tyłu.

Technologia Multi-Air, dostępna w nowym modelu TUCSON, tworzy przyjemne środowisko we wnętrzu samochodu i zapewnia łagodniejszy przepływ powietrza. Dzięki zastosowaniu kombinacji bezpośrednich i pośrednich otworów wentylacyjnych tryb ten zmniejsza nawiew i „zmiękcza” powietrze, jednocześnie zapewniając skuteczność działania podczas zmiany temperatury. Kierowca i pasażerowie mogą liczyć na bardziej subtelny tryb działania zarówno klimatyzacji, jak i ogrzewania. Dodatkowo pasażerowie z przodu pojazdu i Ci na tylnych siedzeniach mogą niezależnie dobierać odpowiadającą im temperaturę dlatego, że nowy TUCSON może być wyposażony w trzystrefowy układ klimatyzacji.

O komfort pasażerów dbają również podgrzewane i wentylowane fotele. Podgrzewane siedzenia znajdują się w całej kabinie, dzięki czemu są idealnym rozwiązaniem, pozwalającym stawić czoła mroźnym, porannym dojazdom do szkoły. Natomiast wentylowane fotele z przodu zapewniają dodatkowy komfort kierowcy i pasażerowi, zwłaszcza podczas długich podróży, takich jak rodzinne wakacje.

Pasażerowie mogą również cieszyć się przyjemnym oświetleniem nastrojowym, które znajduje się w dwóch bocznych kieszeniach konsoli środkowej, przy ładowarce bezprzewodowej i w kieszeniach drzwi. Można też konfigurować oświetlenie, wybierając spośród 64 kolorów i 10 poziomów jasności, aby dopasować je do każdego nastroju i zwiększyć możliwość personalizacji wnętrza.

Ergonomicznie umieszczony podłokietnik płynnie łączy się z modułem z przyciskami do sterowania automatyczną skrzynią biegów. Nie tylko pozwala to kierowcy na intuicyjne sterowanie, ale sprawia też, że wnętrze samochodu ma czysty i nowoczesny wygląd.

Multimedia i łączność

Dzięki integracji samochodu z najnowocześniejszymi technologiami, nowy TUCSON jest wyposażony we w pełni konfigurowalny cyfrowy interfejs, idealny dla nowoczesnego podróżnika. Dwuczęściowy, adaptacyjny kokpit składa się z wolnostojącego wyświetlacza cyfrowych wskaźników oraz 10,25-calowego dotykowego ekranu systemu multimedialnego, wypełniającego środek deski rozdzielczej. Fizyczne pokrętła i przyciski zostały ograniczone do minimum, a większość funkcji systemu multimedialnego, nawigacji i klimatyzacji jest sterowanych dotykowo, dokładnie tak, jak ma to miejsce we współczesnych urządzeniach elektroniki użytkowej.

Dzięki funkcji rozpoznawania głosu użytkownicy mogą teraz jeszcze łatwiej uzyskać dostęp do kilku funkcji. Za pomocą prostych komend głosowych mogą oni sterować funkcjami samochodu, takimi jak ustawienia klimatyzacji, system multimedialny, ogrzewanie kierownicy czy otwieranie pokrywy bagażnika. Spersonalizowany kokpit jest zoptymalizowany tak, aby kierowca intuicyjnie korzystał z zaawansowanych technologicznie funkcji.

Interfejsy Apple CarPlay i Android Auto pozwalają kierowcy w uproszczony i wygodny sposób korzystać z funkcjonalności swoich smartfonów z systemem iOS i Android na ekranie w samochodzie. Inne funkcje multimediów i łączności w nowym modelu TUCSON obejmują bezprzewodową ładowarkę indukcyjną w konsoli środkowej, wysokiej jakości system dźwiękowy KRELL oraz przednie i tylne porty USB dla jeszcze większej wygody.

Uruchamiając tryb cichy, kierowca może wygodnie słuchać muzyki, bez emitowania dźwięków przez głośniki umieszczone z tyłu. Niezależnie od tego, czy jest to radio, połączenie telefoniczne, czy jakikolwiek inny dźwięk przesyłany przez Bluetooth, Apple CarPlay lub Android Auto, jest to przyjazna, idealna dla rodziny funkcja, która zapewnia pasażerom na tylnych siedzeniach możliwość spokojnego snu podczas długich podróży.

Usługi łączności Bluelink®

Wraz z nowym modelem Tucson, Hyundai oferuje najnowszą wersję usług łączności oraz aplikację Bluelink®. Oferują one szereg korzyści i usług, w tym nawigację informującą o korkach w czasie rzeczywistym oraz funkcję tzw. nawigacji ostatniej mili, a także nową funkcję tworzenia profilu kierowcy. Klienci mogą również, za pośrednictwem aplikacji Bluelink®, lokalizować swój pojazd, blokować go i odblokowywać zdalnie lub przeglądać parametry pojazdu, takie jak poziom paliwa lub poziom naładowania akumulatorów w Hyundaiu TUCSON Plug-in Hybrid.

Dzięki Bluelink®, pasażerowie modelu TUCSON mogą dostosować swoje indywidualne ustawienia systemu multimedialnego, tworząc Profil Użytkownika. W samochodzie można zapisać dwa konta główne i jedno konto gościa oraz przesłać zdjęcie profilowe za pośrednictwem aplikacji Bluelink®. Funkcja Profilu Użytkownika przechowuje w chmurze preferencje użytkowników dotyczące systemu multimedialnego, takie jak ustawienia języka, łączności Bluetooth, nawigacji i funkcji rozpoznawania głosu, a także ich ulubione stacje radiowe. Użytkownicy mogą pobrać swój profil do każdego samochodu Hyundai wyposażonego w tę funkcję, więc mogą bezproblemowo cieszyć się spersonalizowaną obsługą w różnych pojazdach.

Jeśli kierowca musi zaparkować samochód w promieniu od 200 metrów do 2 kilometrów od miejsca docelowego, może aktywować tzw. nawigację ostatniej mili w aplikacji Bluelink® na smartfonie, aby kontynuować prowadzenie do celu. Ta funkcja, wykorzystująca również rozszerzoną rzeczywistość, upraszcza pozostałą część podróży, pieszo od zaparkowanego pojazdu do miejsca docelowego.

Ponadto nowy TUCSON oferuje integrację terminarza z systemem multimedialnym, co oznacza, że użytkownik może zobaczyć swój kalendarz Apple lub Google na ekranie systemu multimedialnego. W ten sposób kierowca zawsze ma wgląd w listę swoich ważnych spotkań, nawet wtedy, gdy jest w podróży. Synchronizacja odbywa się oczywiście za pomocą aplikacji Bluelink®.

Dzięki nowej nawigacji opartej na informacjach w chmurze, trasy dojazdu są obliczane na potężnym serwerze Bluelink®. Dokładniejsze informacje o ruchu na drogach i prognozy czasu przyjazdu oraz bardziej niezawodne przeliczanie tras zapewniają kierowcy możliwość obrania najszybszej trasy do celu. Dodatkową zaletą tej nawigacji jest funkcja autouzupełniania, która oszczędza czas kierowcy podczas wybierania miejsca docelowego.

System multimedialny, który przynosi jeszcze większe korzyści kierowcy, jest objęty bezpłatną pięcioletnią subskrypcją usług Hyundai LIVE. Dzięki funkcji znajdowania wolnych stacji ładowania w czasie rzeczywistym, użytkownik może mieć pewność, że jego hybrydowy TUCSON Plug-in Hybrid jest w pełni naładowany i gotowy przejechać w trybie elektrycznym ponad 50 km. Kierowca może również porównywać ceny na pobliskich stacjach benzynowych, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze podczas tankowania. Niezależnie od tego, czy jest to garaż, parking czy parking na ulicy, usługi LIVE mogą też pomóc kierowcy w znalezieniu i porównaniu parkingów, dzięki czemu podróż samochodem jest jeszcze wygodniejsza. Usługi LIVE zapewniają też listę 11 milionów ważnych miejsc z ponad 50 kategorii, prognozę pogody oraz, w dozwolonych miejscach, ostrzeżenia o fotoradarach.

Szereg różnych trybów jazdy

Napęd na cztery koła i nowe tryby jazdy terenowe czynią z modelu TUCSON prawdziwego SUV-a. Nowy selektor funkcji Terrain Mode – dostępny w modelu hybrydowym i hybrydowym typu plug-in z automatyczną skrzynią biegów – wykorzystuje charakterystyczną dla Hyundaia technologię napędu na cztery koła HTRAC, aby zapewnić zwinność i lepsze wykorzystanie momentu obrotowego. Oprócz standardowych trybów jazdy, są trzy tryby terenowe – na błoto, piasek i śnieg (Mud, Sand i Snow), które optymalizują osiągi i ustawienia napędu HTRAC, aby zapewnić lepsze wrażenia z jazdy w różnych warunkach drogowych. Kierowcy poczują się pewnie, ponieważ mogą jeździć nowym modelem TUCSON w zróżnicowanym terenie wiedząc, że samochód poradzi sobie z wyzwaniami. Gdziekolwiek kierowca zabiera swoją rodzinę, nowy TUCSON jest zawsze gotowy na kolejną przygodę, dzięki możliwościom swojego napędu 4×4.

Wydajne i zelektryfikowane układy napędowe

Nowy TUCSON oferuje najszerszą gamę zelektryfikowanych układów napędowych w segmencie kompaktowych SUV-ów – idealnych zarówno na wyjazd na zakupy, jak i na dłuższe rodzinne wakacje. Samochód można wyposażyć w zelektryfikowany układ napędowy, odpowiedni dla każdego kierowcy: benzynowy i wysokoprężny z 48-woltową instalacją łagodnej hybrydy, w pełni hybrydowy i hybrydowy typu plug-in. Dzięki tak wielu możliwościom każda rodzina może dokonać odpowiedzialnego wyboru.

Gama układów napędowych oparta jest na silniku benzynowym Smartstream lub silniku wysokoprężnym Smartstream. Oba silniki spalinowe występują w różnych stopniach elektryfikacji. Silnik benzynowy pozostaje przyjazny dla środowiska, jednocześnie zapewnia zoptymalizowane osiągi i oszczędność paliwa. Wyposażony w wydajną 48-woltową instalację łagodnej hybrydy Hyundaia, silnik benzynowy występuje w dwóch wersjach różniących się mocą układu, aby dać kierowcy możliwość wyboru osiągów. W ten sposób rodziny mogą podróżować dalej zużywając mniejszą ilość paliwa i oszczędzać więcej pieniędzy podczas tankowania.

Kierowca może wybrać też hybrydowy układ napędowy o mocy 230 KM z napędem na dwa lub na cztery koła, aby uzyskać jeszcze większą wydajność i zmniejszoną emisję. W połączeniu z akumulatorem litowo-jonowo-polimerowym o pojemności 1,49 kWh i sześciobiegową przekładnią, silnik elektryczny zapewnia moc potrzebną rodzinie do podróżowania, bez poświęcania przyjemności z jazdy lub troski o środowisko.

Jako opcja występuje też odmiana hybrydowa typu Plug-in o mocy 265 KM, która umożliwia kierowcy przejechanie ponad 50 kilometrów korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego. Może on wygodnie ładować akumulatory na publicznych stacjach ładowania oraz w domu za pomocą przyłącza typu Wallbox lub kabla podłączonego do zwykłego gniazdka.

Nowy TUCSON oferuje szeroką gamę zelektryfikowanych układów napędowych. Kierowcy ucieszą się, że nie będą musieli wybierać między mocą silnika, a niską emisją. Niezależnie od tego, czy potrzebują samochodu na krótkie przejazdy po mieście, czy dalekie rodzinne wycieczki, dzięki nowemu Hyundaiowi TUCSON, rodziny podróżują bardziej odpowiedzialnie.

Źródło: Hyundai Motor Poland