Nowy Hyundai Ioniq otrzymał pięć gwiazdek w testach Euro NCAP

Nowy Hyundai IONIQ oficjalnie otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek od niezależnej organizacji Euro NCAP za bezpieczeństwo podczas zderzenia.

Wersje IONIQ Hybrid, Plug-in i Electric nowego modelu IONIQ utrzymują tę maksymalną ocenę.

Nowy IONIQ wyznacza standardy we wszystkich kryteriach oceny Euro NCAP dla ochrony dorosłych oraz dzieci, pieszych czy wspierających systemów bezpieczeństwa – i to nie tylko w swojej klasie, ale także w porównaniu z pojazdami z wyższych segmentów.

Pięciogwiazdkowa ocena Euro NCAP pokazuje, że nasza strategia oferowania systemów bezpieczeństwa w niższych segmentach, również w połączeniu z alternatywnymi napędami, jest słuszna. Nowy Hyundai IONIQ to bardzo nowoczesna koncepcja pojazdu, który ma wszystko, czego potrzebuje Klient

Andreas-Christoph Hofmann
Wiceprezes ds. Marketingu Hyundai Motor Europe

Najnowsze standardowe i opcjonalne systemy bezpieczeństwa nowego Hyundaia IONIQ

Pasywne bezpieczeństwo nowego modelu IONIQ zapewnia jego lekkie, jednakże sztywne podwozie i nadwozie. Stopy stali o wysokiej wytrzymałości zapewniają optymalną absorpcję energii przy zderzeniu – te innowacyjne stopy stali stanowią 53 procent ogólnej struktury modelu IONIQ. W razie wypadku pasażerów będzie chronić siedem poduszek bezpieczeństwa, w tym kolanowa poduszka bezpieczeństwa dla kierowcy.

Jednak przede wszystkim, aby zapobiec wypadkom, nowy IONIQ jest wyposażony w systemy bezpieczeństwa SmartSense, w tym technologie aktywnie przewidujące potencjalne niebezpieczeństwa. Asystent zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA), który ostrzega kierowcę w sytuacjach awaryjnych i automatycznie hamuje, wchodzi w skład wyposażenia standardowego. System włącza się, gdy przed pojazdem pojawi się inny pojazd, pieszy lub, co jest nowością w nowym modelu IONIQ, rowerzysta. Standardowe wyposażenie obejmuje również asystenta utrzymania pasa ruchu (LKA), który chroni przed przypadkowym przekroczeniem wyznaczonych linii pasa ruchu. Inne systemy bezpieczeństwa, takie jak system monitorowania martwego pola (BCW) oraz ostrzeganie o ruchu poprzecznym podczas cofania (RCTA) są dostępne jako wyposażenie opcjonalne.

Źródło: Hyundai Motor Poland